Kvalifikacijska liga: Jazine i Ribola opet preko 100 poena

Osmo kolo kvalifikacijske lige nije nam ponudilo previše uzbuđenja.

Borovo nije iskoristilo prednost domaćeg terena protiv Ribole te je morala priznati uvjerljiv poraz, 78-117. Iako je Borovo u susret krenulo serijom 7-0, nije dugo trebalo čekati Kaštele. Do kraja četvrtine bilo je +7, 35-32, da bi onda u drugoj dionici gosti u potpunosti pregazili šokiranog domaćina sa 7-38! Borovo se u drugom poluvremenu nije uspjelo oporaviti te je moralo čestitati Riboli na boljoj igri. Odličan je bio Josip Matić s 27 koševa, 9 skokova i 8 asistencija. Kod Borova je Toni Kovač ubacio 18 koševa.

Šanac je upisao novi poraz na gostovanju kod Grafičara te o tome više možete pročitati ovdje.

Jazine nisu imale milosti za Belišće te su uzele uvjerljivu pobjedu s 87-104. Od početka do kraja su Jazine vodile. Prvu dionicu su otvorile s dominatnih 18-2 te je već tu bilo jasno da će ova utakmica biti jednosmjerna ulica. Belišće se uspjelo približiti na -9 u drugoj četvrtini, ali dalje od toga mu nisu dopustili gosti da otiđe. U drugom poluvremenu Jazine su lagodno održavale svoju prednost u dvoznamenkastim vodama te su tako uzele novu pobjedu. Mate Mrva bio je nezaustavljiv s 29 koševa i 14 skokova, dok je kod Belišća Marko Soldo ubacio 23 koša.

Pula 1981 nije uspjela doći do pobjede na gostovanju kod Rudeša te više otome možete pročitati ovdje.

Grafičar – Karlovac Šanac 64-76

Borovo – Ribola Kaštela 78-117

Belišće – Jazine 87-104

Rudeš – Pula 1981 69-61

Photo by: KK Ribola Kaštela FB