Kvalifikacijska liga: Jazine ostvarile povijesni plasman!

Jazine su povijesnom pobjedom nad Rudešom kompletirale 17. kolo kvalifikacijske lige.

Zašto povijesnom? Jer im je ta pobjeda u gostima rezultatom 66-85 donijela prvi plasman u najviši rang hrvatske košarke! Favorizirane Jazine držale su nas u napetosti sve do kraja druge četvrtine kada lome Rudeš serijom 13-2 te na veliki odmor odlaze s +13, 43-30. U drugom poluvremenu su lagodno održavali prednost da bi je pred sam kraj susreta još i povećali na konačnih +19. Briljirao je Mate Mrva s 35 koševa za pobjednike, dok je kod Rudeša najbolji pojedinac bio Mario Galić s 18 koševa.

Samo se čeka kad će za Karlovac Šanac trebati početi igrati trener, fizioterapeut, čak i i gledatelji. Desetkovani Karlovac nije uspio prirediti iznenađenje protiv Belišća te više o cijeloj utakmici možete pročitati ovdje.

Borovo je u vrlo izjednačenoj utakmici došlo do pobjede nad Podravcem 81-64. Borovo je kontrolirao utakmicu od početka do kraja, ali nikako se nije uspijevalo odljpeiti od košarkaša Podravac, koji su samo jednom u susretu došli do vodstva (26-28). Međutim, Borovo je uspjelo prelomiti susret u zadnjoj četvrtini koju je dobilo s uvjerljvih 19-9. Mario Rajšič je s 22 koševa predvodio Borovo. Stefan Zadravec nije uspio odvesti Podravac do pobjede sa svojim učinkom od 23 koša.

Ribola je bila prevliki zalogaj za Pulu 1981 koja je morala priznati novi poraz. Više o cijeloj utakmici možete pročitati ovdje.

Vern se lakoćom obračunao s Grafičarom 66-89. Domaćin je diktirao tempo utakmice prve četiri minute susreta (6-3), da bi onda Vern uzeo stvari u svoje ruke. Serijom 21-10 došao je do +8 pred zadnje tri četvrtine. U njima je predvođen Živkom i Kordićem nastavio povećavati svoju prednost koja je na kraju susreta iznosila ogronih +33. Ukratko rečeno, jednosmjerna utakmica koja daje nadu Vernu da može još uvijek doći do mjesta koje vodi u Premijer ligu. Luka Živko je s 22 koša predvodio Vern, dok je Mario Novak s 20 koševa bio prvo ime domaćina.

Grafičar – Vern 66:89
Borovo – Podravac 81:64
Pula 1981 – Ribola Kaštela  67:90
Belišće – Karlovac Šanac 91:72
Rudeš  – Jazine 66:85

Photo by: Jazine FB