Kvalifikacijska liga: Jazine i Kaštela sve bliže plasmanu u prvu ligu

Kvalifikacijska liga brzo se bliži svojem kraju. Naime, do kraja su nam ostala još samo dva kola u kojima ćemo saznati tko su novi sudionici elitnog razreda hrvatske košarke.

U 16. kolu lideri ljestvice Jazine su pobjedom nad Belišćem 113-82 napravili još jedan korak do plasmana u Premijer ligu. Belišće je u susret ušlo bez nekoliko stožernih igrača te Jazine nisu imale težak posao. Već u prvoj četvrtini su ubacile 38 koševa te su već na poluvremenu imale +20, 66-46. Drugo poluvrijeme nije nam donijelo nikakve promjene po rezultat te je Belišće susret završilo na zaostatku od 31 koša. Briljirao je Mate Mrva s čak 39 koševa, dok je kod Belišća zasjao Antonio Bičvić s 28.

Pula 1981 se poigrala s Rudešom te je tako upisala novu pobjedu. Više o cijeloj utakmici možete pročitati ovdje.

Drugoplasirana Ribola Kaštela je kao i njihovi susjedi na vrhu ljestvice, Jazine, bila uspješna proteklog vikenda. Iako krajnji rezultat (82-72) ne govori o preuvjerljivoj pobjedi, Kaštela je već u prvoj četvrtini došla do 27-14 vodstva i do kraja utakmica nije dopustila Vukovarcima da smanje svoj zaostatak na manje od minus 9. Nikola Roso bio je prvi strijelac Kaštele u pobjedi s 15 poena, a Mario Rajšić je za Borovo imao 20 koševa.

VERN je nastavio novom pobjedom hvatati svoje dalmatinske konkurente, no ne kiksaju li Jazine i Kaštela u posljednja dva kola, mogu se pozdraviti sa snovima o Premijer Ligi. U svakom slučaju, motivacije zagrebačkim studentima nije nedostajalo protiv Podravca pa su kao i u već gore navedenim susretima sve riješili na samom startu utakmice da bi na kraju sve završilo visokim 106-68 slavljem. Filip Kordić imao je 33 poena za VERN, dok je Stefan Zadravec vodio poraženi Podravac s 27 poena.

Karlovac Šanac eksplodirao je protiv Grafičara te je tako ugrabio novu pobjedu u ligi. Izvještaj s utakmice možete pročitati ovdje.

Tablica: Jazine 14-2, Ribola Kaštela 14-2, VERN 13-3, Rudeš 7-9, Podravac 7-8, Šanac Karlovac 6-10, Pula 1981 6-9, Grafičar 4-12, Borovo 2-14.

Jazine – Belišće 113-82
Karlovac Šanac – Grafičar 97-79
Pula 1981 – Rudeš 77-51
VERN – Podravac 106-68
Ribola Kaštela – Borovo 82-72