Kvalifikacijska liga: Glavinić ostao kratak za triple-doubleom

Počela je borba za A-1 ligu te su se klubovi po prvi put sučelili u kvalifikacijskoj ligi.

Ribola Kaštela je bez većih problema nadigrala Grafičar s 101-81. Bolje su gosti ušli u susret, ali nije dugo trajalo njihovo veselje. Kaštela ih je sustigla kod rezultat 22-22, da bi onda napravila svoju seriju od 16-2, što je bilo kobno za košarkaše Grafičara. Do kraja susreta Kaštela se više nije okretala te je nastavila povećavati svoje vodstvo do konačnih +20. Maestralan je bio Josip Glavinić, koji je susret završio s 25 koševa, 9 skokova te 13 asistencija. Kod Grafičara je najbolji bio Zlatko Štefan s 23 koša.

O porazu Pule 1981 u gostima kod VERN-a možete više pročitati ovdje.

Rudeš je uzeo pobjedu  u gostima kod Belišća rezultatom 63-73. Ključnom se pokzala prva četvrtina u kojoj je Rudeš granitnom obranom ostavio domaćina na samo 6 koševa naspram njihovih 22. Borovo se pred kraj utakmice uspjelo približiti na samo -4 (61-65), ali Rudeš nije dozvolio potpuni povratak Borova te je na krilima Ljubičića napravio seriju vrijednu pobjede (8-0). Ivan Radman bio je ključan igrač Rudeša te je susret završio s 19 koševa. Kod Borova se istaknuo Dario Pušić s NBA brojkama – 18 koševa i 17 skokova.

Belišće je obranilo prednost domaćeg terena te je uzelo pobjedu nad Podravcem rezultatom 80-70. Gosti su prvo udarili svojom serijom od 15-6, ali to nij previše uzdrmalo domaćina, koji je polako nagrizao prednost gostiju te je u sjeni čekao svoj trenutak. On se dogodio u trećoj četvrtini kada prvo radi seriju od 14-0 (56-49), a tada i od 11-4, koja mu donosi nedostižnu prednost od +17 (70-53), koja u potpunosti ubija napetost u utakmici. Kristijan Preglej bio je najbolji igrač Belišća s 18 koševa te 10 skokova. Kod Podravca se istaknuo Ivan Šiprak s 20 koševa i 13 skokova.

O susretu Šanca i Jazina možete više pročitati ovdje.

Ribola Kaštela – Grafičar 101:81

Belišće –  Podravac 80:70

Jazine Arbanasi –  Šanac 109:67

Pula 1981 – VERN 79:99

Borovo – Rudeš 63:73