Kvalifikacijska liga: Favoriti nastavili sigurno kročiti ligom

Deveto kolo kvalifikacijske lige ponudilo nam je nove pobjede Ribole, Verna te Jazina.

Vern se najviše mučio od favorita te je tek u zadnjoj minuti uspio osigurati pobjedu nad Grafičarom rezultatom 91-87. U prvoj četvrtini Grafičar je diktirao igru te je vodio +8 (25-17) nakon početnih deset minuta. Međutim, domaćin je uspio mobilizirati svoje redove te je do poluvremena u potpunosti okrenuo rezultat (48-42). Iako je Vern tokom treće četvrtine imao dvoznamenkastu prednost, Grafičar se nije predavao te je pred kraj dionice došao na samo -1 (62-61). Vern zadnju dionicu igre otvara sa serijom 16-3, ali kad se činilo da je sve gotovo za goste, oni se na krilima dvaju Novaka vraćaju na minimalni zaostatak (80-79) dvije minute prije kraja. No tada Vern zadaje završni udarac serijom 8-1 te tako dolazi do vrijedne pobjede. Filip Kordić ubacio je 28 koševa za domaćina, dok su kod gostiju najbolji bili Mario i Manuel Novak s 18 koševa.

Šanac je lakoćom došao do pobjede nad Belišćem rezultatom 92-69. Više o utakmici možete pročitati ovdje.

Jazine su zaledile Rudeš na -29, 100-71. Već je nakon prve četvrtine gledateljima bilo jasno da će ova utakmica biti jednosmjerna ulica (28-16). Jazine u nastavku susreta nisu pokazale namjeru stati te je već na poluvremenu bilo +17, 54-37. Drugo poluvrijeme nije nam ponudilo ozbiljniji otpor Rudeša te su tako Jazine došle do pobjede koja ih ostavlja u mrtvoj utrci s Ribolomza drugo mjesto. Domaćine su predvodili Josip Gulam i Dino Palčić s 22 poena, dok je kod Rudeša Krešimir Nikić ubacio 13.

Pula 1981 pretrpila je težak poraz protiv Ribole rezultatom 93-66. Više o cijelom dvoboju možete pročitati ovdje.

Jazine – Rudeš 100-71

Karlovac – Belišće 92-69

Ribola Kaštela – Pula 1981 93-66

Vern-Grafičar 91-87