Kup Krešimira Ćosića: Favoriti glatko prošli drugo kolo

Hrvatski_kosarkaski_savez.svgSvi favoriti su se uspješno ukrcali na vlak za Final Eight. Nažalost, to je ujedno znači da Škrljevo nije uspjelo iznenaditi favorizirani Zagreb. Ostali susreti bili su isto napeti, ali sve je ostalo na korak od iznenađenja.

Šibenik je odnio pobjedu na zahtjevnom gostovanju kod Zaboka, 86-95. Šibenčani su u utakmicu krenuli autoritativno te su odmah izgradili veliku prednost ( 18-29). Košarkaši Zaboka uspjeli su naći odgovor na Šibenčane u drugoj četvrtini te su uspjeli smanjiti razliku do odlaska u svlačionice na sam -1. U drugom poluvremenu nastavila se napetost te u trenutku kad je izgledalo da će utakmicu biti napeta do kraja, Šibenčani krajem treće dionice rade seriju 14-2. Izgrađenu prednost su uspjeli očuvati do kraja utakmice za konačnu pobjedu, 85-96.

Pobjedničku su momčad predvodili Ive Ivanov (24p, 4sk, 5as),Miralem Halilović (20p, 9sk, 3as) i Ivan Siriščević (15p, 3sk). Sven Smajlagić (19p) i Filip Palac (15p, 3sk) bili su najefikasniji među igračima Zaboka.

Jolly JBS je teže od očekivanoga pobijedio Kaštelu. Uzeli su Šibenčani od početka prednosti te su u jednom trenutku imali i velikih +12. U trenutku kad je izgldalo da će košarkaši Jolly-a rutinski privesti utakmicu kraju, domaćini su se probudili.Odveli su utakmicu u napete vode, gubeći samo -3 u zadnjih 5 minuta, Međutim, iskustvo Šibenčana i umor Kaštelana presudili su utakmicu. Jolly je uspio napraviti seriju 9-2 i osigurati si Final Eight s konačnom pobjedom 91-81.

Ivan Novačić ubacio je 25 poena za pobjednike uz četiri skoka,Duane Scott dodao je 15 poena (3sk, 3as), dok su Bruno Markulin(6sk, 3as) i Šime Špralja (3sk) nanizali po 13 poena. Domaće je predvodio Josip Glavinić (32p, 6sk, 6as, val. 40), Josip Matić nanizao je 16 poena (4sk, 3as) i Dino Šipić 12 (2sk).

Split je imao problema u prvom poluvremenu s Vrijednosnicama, no uspješno je prošao zadnju prepreku prije Final Eight-a. Split i Osijek vodili su napetu borbu kroz prve dvije dionice igre, da bi onda izabranici Nikše Skelina uspjeli prije odmora otići na dvoznamenkastu prednost. Zahvaljujući izgrađenoj prednosti, Split je  prošao kroz sljedeće dvije četvrtine u rutinskom ritmu za konačnu pobjedu od 90-69.

S 19 poena (3sk, 2as) Splićane je predvodio Damir Rančić, Henrik Širko nanizao je 13 (3sk, 3as) i Goran Filipović 11 poena (3sk, 3as). Kod domaćih se posebno svidio Jakov Mustapić koji je svojoj bivšoj momčadi zabio 33 poena (11-11 dvica, 2-7 trica, 4sk, 3as), a dvoznamenkast je bio samo još Jonathon Mines (10p, 4sk, 4as).

Sad je na redu Final Eight, na kojemu će nastupiti sljedeće momčadi: Cedevita, Cibona, Kvarner 2010, Zadar, Zagreb, Split, Šibenik i Jolly JBS. Završni krug kupa zakazan je za 15.02.2017.

Vrijednosnice Osijek – Split 69-80 (16-24, 20-26, 17-13, 16-17)

Vrijednosnice Osijek: Mines 10, Mustapić 33, Robinson 6, A. Šarac 7, Turalija 6, Došen, Karlović, Krajina 2, J. Šarac, Torić, Vuković 5, Žulj
Split: Dijan, Jukić 10, Kalajžić 6, Kanaet 2, Širko 13, Filipović 11, Galić, Kedžo 10, Najev 2, Rančić 19, Subotić 7

Zabok – Šibenik 85-96 (18-29. 22-12, 24-33, 21-22)

Zabok: Zrnić 11, Tomsick 3, Đurinović, Kapusta 10, Demo 3, Krolo, Črnjević 3, Jurlina 8, Palac 15, Šarac 3, Jambrović 10, Smajlagić 19
Šibenik: Radovčić 10, Andabaka, Badžim 5, Bašić 9, Blaće, Pandurić, Turkyilmaz 6, Paić 2, Ivanov 24, Petani 5, Siriščević 15, Halilović 20

Kaštela – Jolly JBS 81-91 (16-23, 27:30, 21-24, 17-14)

Suci: Martin Vulić (Zadar), Leo Roglić (Split), Ante Čanković (Zadar)

Kaštela: Pruže, Glavinić 32, Maras 2, Biočić 5, Sanader, Jelavić-Mitrović, Režić 7, Roso 5, Šipić 12, Matić 16, Karanušić, Ćosić
Jolly JBS: Scott 15, Klepo, Došen, Markulin 13, Marić 5, Bilinovac 10, Papac 3, Perković 4, Novačić 25, Brkić 3, Špralja 13, Vladović

Škrljevo – Zagreb 71-99 ( više o utakmici možete pročitati ovdje)