Kučiću pripala titula strijelca utakmice, a Zajcu prva pobjeda sezone

Izabranici Branka Musića bili su na korak do rušenja favoriziranog Pazina na otvaranju regionalne kadetske lige.

Kadeti Ghia Staff Pazina otvorili su sezonu pobjedom nad Kvarnerom 2010 rezultatom 80-75. Mogli smo svjedočiti odličnoj utakmici koja je bila izjednaćena do samoga kraja. Pazin je pogonjen koševima Luke Zajca uspjela nakon prve četvrtine doći do minimalnog vodstva (+2, 17-15). Druga četvrtina opet je pripala Pazinjanima (25-23;42-38), ali to nije značilo da Kvarner predvođen Kučićem nije konstantno vrebao svoju priliku. U drugome poluvremenu smo mogli svjedočiti još izjednačenijoj borbi u kojoj se Pazin pokazao kao spretnija i sretnija momčad.

Zajc je bio jednostavno briljantan za Pazin te je susret završio s 35 koševa. Tih 35 koševa bi mu u normalnim uvjetima osigurali titulu najboljeg strijelca, ali mu se na putu našao Vito Kučić koji je odigrao cijelu utakmicu za Kvarner. Mladi riječki as je susret završio s nevjerojatnih 37 koševa. Još fascinantnijim se čini podatak da je većina tih koševa došla iza linije za tri poena, njih čak 27!

Pazin u drugome kolu ide na gostovanje u Pulu gdje ga čeka Pula 1981. Kvarner 2010, s druge srane, ide na gostovanje kod novog člana regionalne kadetske lige, Ri basketa.

Pazin – Kvarner 2010 80:75 (17:15, 25:23, 17:17, 21:20)

Pazin: Ančić, Zajc 35, L. Krulčić, LUkšić 6, Guštin 18, M. Krulčić 8, Erik 8, Rubil, Fabris, Berton

Kvarner 2010: Kučić 37, Smoković, Volarević 1, Sablić 4, Volarić 3, Gašparac, Pribanić 11, Sabljak, Jurković 4, Bačić 8, Lisac 7