Kostrena povijesno domaćinstvo košarke u kolicima okrunila pobjedom!

Kao šlag na kraju svega je došla i pobjeda za Kostrenu!

Netom završeni vikend imao nam je štošta za ponuditi, ali zasigurno je jedna od zanimljivijih stvari u ponudi bio trokut turnir hrvatske lige za košarku u kolicima koji se za povijesne anale održao u Kostreni. Kostrena je imala priliku ugostiti Varaždin i Koprivnicu u svojoj Sportskoj dvorani “Kostrena” u kojoj se nakupilo 50-tak navijača i zaljubljenika u košarku.

Čast da otvore turniru su dobile Kostrena i Koprivnica. Gosti su puno bolje krenuli u susret te su već nakon prvih deset minuta vodili s velikih +5 (4-9). Međutim, tokom druge četvrtine su napokon počeli ulaziti šutevi za Kostrenu što im je ubrzo donijelo i smanjenje zaostatka krajem prvoga poluvremena (14-17). Drugo poluvrijeme nam donosi još bolju Kostrenu koja je sve više i više počela uzimati utakmicu u svoje ruke što se ubrzo moglo i osjetiti na semaforu koji je na veselje malobrojne publike pokazivao +1 za Kostrenu (28-17). U zadnjoj četvrtini se nastavilo još nekoliko minuta igrati koš za košem, ali tada Koprivnica staje što Kostrena iskorištava za da u zadnjim minutama susreta potvrdi svoju povijesnu pobjedu rezultatom 36-30. Odličan je bio Ivan Milinović s 18 koševa, dok je kod Koprivnice Baričević imao 12 koševa.

Varaždin u drugome susretu dana nije imao većih problema s umornim Koprivničanima koje je uspio nadigrati s čak 36 koševa razlike, 61-35. Odličan je bio Baliga s 19 koševa, dok je kod gostiju duet Mršić-Smolak kombinirao za 20 koševa.

Kostrena isto u zadnjem susretu dana nije imala prevelikih šansi protiv Varaždina koji je ponovno lakoćom uzeo drugu pobjedu dana rezultatom 22-54. Sve je bilo jasno već nakon prve četvrtine u kojoj su Varaždinci Kostrenjane ostavili na nula postignutih koševa (0-12). Ovoga puta je Tenšić briljirao s 22 koša za Varaždin, dok je za Kostrenu tercet Vukojević-Salopek-Milinović kombinirao za 12 koševa.

Međutim, taj poraz Kostreni nije ništa značio jer joj ništa nije moglo pokvariti ovaj dan u kojem su napokon dobili priliku pokazati svoju ljubav prema košarci te što je sve moguće kada postoji samo malo dobre volje i želje. Samo malo. Ništa više.