Košarkašice Kvarnera svladale FSV s +52 u gradskom derbiju

Jučer smo mogli svjedočiti novom derbiju ženske košarke u Rijeci. Za razliku od prvog susreta ove jeseni gdje smo gledali vrlo napetu utakmicu, igračice Kvarnera sada su se prošetale terenom te došle do uvjerljive pobjede nad FSV-om rezultatom 84:32, u sklopu osmog kola A-2 ženske lige skupine B.

Utakmica je to bez ikakve povijesti, naime Kvarnerašice su stvarale prednost od samog početka. Posebno su dominantne bile u prvoj četvrtini kada su zabile 24, a dopustile tek 5 poena od kojih su FSV-ove igračice sve zabile s linije slobodnih bacanja. Čak je i u cijeloj utakmici gotovo pola FSV-ovih koševa došla iz slobodnih bacanja što dovoljno govori kako je Kvarner bio nadmoćniji u ovom ogledu. Jedina četvrtina u kojoj je FSV zabio iznad 10 poena bila je druga, ali to kao da je dodatno podignulo razinu igre Kvarnera koji je na još jači način odigrao drugo poluvrijeme. Sve je odlično radilo za njihove košarkašice te su one do završetka ogleda samo povećale vodstvo koje je na kraju došlo do ogromnih 52 razlike

Purina s 25 i Matijević s 22 poena izvrsnim predstavama predvodile su svoju ekipu do pobjede, dok je kod FSV-a najraspoloženija bila Mršić koja je ubacila 10 poena. Sve košarkašice Kvarnera uspjele su se upisati u strijelce.

Kvarner je ovom pobjedom preskočio FSV na ljestvici te osokoljen ide u nastavak sezone gdje će probati izboriti kvalifikacije za prvu ligu, dok smo sigurni da će cure iz FSV-a dignuti glave nakon ovog teškog poraza i u ostatku A-2 lige pokazati što sve znaju i mogu. Mi se veselimo dobrim rezultatima ove dvije riječke ekipe te se nadamo da ćemo vidjeti puno kvalitetnih gradskih derbija u budućnosti.

Kvarner-FSV 84:32 (24:5, 17:11, 25:7, 18:9)

Kvarner: Marošević 1, Vlahović 7, Kukolj 19, Purina 25, Matijević 22, Lešnjak 4, Plavljanin 2, Galušić 2, Lusičić 2.
FSV: Perić 3, Romih 2, Mrvić 3, Mršić 10, Lazarić, Bičanić, Klasan, Crnković 4, Zovko 4, Tuftan 6, Leoni, Vujović.