Koraci i tehnička presudili Kvarneru u regionalnoj kadetskoj ligi

Tek je drugo kolo, a regionalna kadetska liga već pršti uzbuđenjima.

Ri-basket uspio je u drugome kolu regionalne kadetske lige doći do svoje prve velike pobjede. U dramatičnoj završnici je je pokleknuo Kvarner 2010 koji je morao priznati poraz rezultatom 67-64.  Otvorenje utakmice pripalo je Ri-basketu koji je pogonjen Baićem i Baćac-Simperom došao već u prvoj četvrtini do dvoznamenkaste prednosti (+11, 23-12). Kadeti Kvarnera uspjeli su doći do zraka u drugoj četvrtini koju su uspjeli uzeti te tako smanjiti svoj zaostatak (36-28). Nastavili su se kadeti Kvarnera dizati u drugome poluvremenu te su se tako ubrzo našli u egalu sa svojim vršnjacima iz Ri basketa. U zadnju četvrtinu se ušlo s rezultatom 50-49 te je svaki koš bio zlata vrijedan.

Bilo je neizvjesno do samoga kraja kada kobnu grešku prvo radi Lisac (koraci) na što se još u najgorem mogućem trenutku nalijepila i tehnička Branku Musiću što je Ri basket iskoristio da ubačenim slobodnim bacanjima zapečati pobjedu.

Odličan je bio Baćac-Simper s 21 postignutim košem za Ri-basket, dok je kod Kvarnera najbolju partiju pružio Kučić (14 koševa).