Koper uzeo prvo izdanje Istrauni September Cupa!

12079711_1652063618403948_1859485366479760992_nKD Koper ostati će upisan zlatnim slovima u povijesti Istrauni September Cupa kao prvi pobjednik turnira! U vrlo kompetitivnom troboju, Slovenci su bili najspretniji te su uspjeli nadmudriti domaćina i Kastav.

Turnir su otvorili domaćini točno u 13:00 protiv Kastavaca. Obje strane su u utakmicu krenuli žestoko, međutim gosti su sretno i spretno otišli s +2 na odmor. Istrauni je u drugom poluvremenu podigao svoju razinu igre te su vođeni Blaževićem i Milivojevićem uspjeli preokrenuti rezultat na svoju stranu. Kastav je u zadnjoj četvrtini bacio sve snage u vatru, ali najbliže su se uspjeli približiti na -4. Domaćini su u zadnjih 5 minuta sigurno čuvali svoju prednost te na radost domaće publike turnir otvorili pobjedom, 87-79. Najviše se istaknuo Blažević s 24 koša. U redovima Kastva iskočio je Ferenčić s 14 koševa.

Odmorni Slovenci čekali su domaćina, koji je morao mijenjati sastav zbog umora glavnih uzdanica. Iskusni Slovenci nanjušili su krv te su odmah na početku napravili seriju 19-3 protiv nemoćnih košarkaša Istraunija. Do odmora su svoju prednost čuvali Koprani predvođeni Kavgićem te su u svlačionice otišli s 32-49. Istrauni se u drugom poluvremenu pokušao vratiti, međutim razlika napravljena u prvom poluvremenu je bila prevelika te su trebali priznati poraz, 62-75. Odlični Kavgić vodio je Koper do prve pobjede na turniru s 24 koša. Blaževićevih 17 koševa nije bilo dovoljno da Istrauni izbjegne poraz.

Kastav je čekao Slovence u zadnjoj utakmici te je ciljao na svoju prvu pobjedu i mogući naslov pobjednika turnira. Iskoristili su umor Koprana te su odmah na krilima raspoloženog Ferenčića uzeli prvo poluvrijeme s 39-25. Koprani su mogli biti zadovoljni jer su u jednom trenutku gubili čak 20 razlike. Međutim drugo poluvrijeme je bila potpuno druga priča. Kastavci su uspjeli držati svoju prednost većinu treće četvrtine, kada neobjašnjivo nastaje crna rupa u njihovoj igri. Slovenci su nam već protiv Istraunija pokazali da kažnjavaju svaki propust suparnika te su Kastavcima u kratkom vremenu napravili 13-0 seriju.

U zadnjih deset minuta, obje strane su su pokazale sve svoje karte. Međutim, iskustvo Koprana je presudilo u ključnim trenutcima te su zasluženo uzeli pobjedu, 81-73 te je njihovo slavlje moglo započeti! Razigravač Volk bio je najbolji u redovima Kopera s 17 koševa, dok je razočarane Kastavce predvodio Ferenčić s 26 koševa.

Sa zalaskom sunca došlo je vrijeme i za individualne nagrade. Za MVP-a turnira proglašen je Adin Kavgić iz Kopera. Bilo je tu puno nagrada od najboljeg šutera do najboljeg obrambenog igrača. Izdvojit ćemo ipak nagradu za najglasnijeg igrača turnira, koja je otišla u ruke domaćeg igrača Borne Očašića.

Sve čestitke ekipama, organizatoru i gledateljima koji su svojim dolaskom uveličali ovu priredbu. Za nas, ovo izgleda kao početak jedne lijepe tradicije.

1. utakmica: ISTRAUNI –  Kastav 87:79 (37:39)
Istrauni (87): Čolo, Očašić 1, Gambar, Milivojević 8, Gnjidić 10, Pilipović, Sertić 16, Blažević 24, Vitasović 14, Ivis 3, Kesedžić, Kovačević 2, Mileta 9, Tomičić. Trener: Radolović.
Kastav (79): Kusturin 12, Marelja 2, Maljevac 5, Ratko 12, Ivandić 6, Ferenčić 14, Prpić 10, Protić 7, Mandičić 11. Trener: Tončinić.

1. utakmica: KOPER – Istrauni 75:62 (49-32)

Koper (75): Majerič 4, Miličević, Lah 7, Volk 10, Vac 4, Veljković 7, Hadžizuflić 7, Pačarić 5, Mirović 2, Kavgić 24, Klepač 5. Treneri: Sinkovec, Ožbolt.
Istrauni (62): Čolo 2, Očašić 2, Gambar 5, Milivojević 5, Gnjidić, Pilipović, Sertić 8, Blažević 17, Vitasović 11, Ivis, Kesedžić, Kovačević, Mileta 12, Tomičić. Trener: Radolović.

3. utakmica: KOPER – Kastav 81:73 (25:39)
Koper (81): Majerič 4, Miličević 3, Lah 18, Volk 17, Vac, Veljković 5, Hadžizuflić, Pačarić 14, Mirović, Kavgić 16, Klepač 4. Treneri: Sinkovec, Ožbolt.
Kastav (73): Kusturin 2, Marelja, Maljevac 8, Ratko 3, Ivandić 17, Ferenčić 26, Prpić 8, Protić 9, Mandičić. Trener: Tončinić.

Nagrade:
Najbolji igrač turnira (MVP): Adin Kavgić (Koper)
Najbolji obrambeni igrači turnira (DPOT): Robert Maljevac (Kastav) & Filip Mileta (Istrauni)
Najugodnija iznenađenja turnira (MSP): Filip Pačarić (Koper) & Pave Blažević (Istrauni)
Najbolji asistenti turnira (APOT): Andrej Volk (Koper), Leon Ivandić (Kastav) & Hrvoje Sertić (Istrauni)
Najbolji skakači turnira (BROT): Ivan Prpić (Kastav) & David Ferenčić (Kastav)
Najbolji šuteri turnira (BSOT): Nejc Lah (Koper) & Nikola Milivojević (Istrauni)
Najveće nade turnira (GHOT): Davor Kusturin (Kastav) & Mateo Ivis (Istrauni)
Nagrada za fair play (kapetanima svih ekipa na fair i korektnoj igri svih igrača na turniru): Miloš Veljković (Koper), Oliver Ratko (Kastav) & David Vitasović (Istrauni)
Najglasniji igrač u dvorani (LPIH): Borna Očašić (Istrauni)