Konačni popisi svih 24 reprezentacija EuroBasketa 2017

Napokon smo dočekali EuroBasket 2017. 

Mogli ste primjetiti da smo zadnja dva tjedna radili na analizama svih reprezentacija na EuroBasketu 2017. Međutim, nismo imali prilike raditi s konačnim popisima s obzirom da su izbornici svoje karte doslovno čuvali do zadnjega dana (i s obzirom da je svaki dan u tjednu bio rezerviran za barem jedan izostanak). No s prvim danom EuroBasketa sve su se dileme razriješile te smo tako na jedno mjesto odlučili staviti sve rostere zajedno s našim analizama. Uživajte i nemojte se čuditi ako vašoj najdražoj reprezentaciji (osim Hrvatske) fali još pokoji igrač.

Grupa A:

Finska: Ponos Skandinavije

PG: Petteri Koponen – Jamar Wilson – Teemu Rannikko
SG: Sasu Salin – Mikko Koivisto
SF: Shawn Huff – Mattu Nuutinen – Carl Lindbom
PF: Erik Murphy – Tuukka Kotti
C : Lauri Markkanen – Gerald Lee

Francuska: Nikad dosta medalja

PG: Thomas Heurtel – Antoine Diot – Leo Westermann
SG: Nando De Colo -Edwin Jackson
SF: Evan Fournier – Axel Toupane
PF: Boris Diaw – Louis Labeyrie
C: Joffrey Lauvergne – Kevin Seraphin – Vincent Poirier

Island: Autsajderi sa sjevera Europe žele se pokazati Europi

PG: Hörður Vilhjálmsson – Ægir Steinarsson – Elvar Fridriksson
SG: Martin Hermannsson – Logi Gunnarsson
SF: Jon Stefánsson  – Brynjar Bjornsson
PF: Haukur Pálsson – Kristófer Acox – Pavel Ermolinski
C : Hlynur Bæringsso – Tryggvi Hlinason

Poljska: Život bez Gortata

PG: Lukasz Koszarek – AJ Slaughter
SG: Mateusz Ponitka – Przemyslaw Zamojski
SF: Adam Waczynski – Karol Gruszecki – Michal Sokolowski
PF: Aaron Cel – Tomasz Gielo
C : Damian Kulig – Adam Hrycaniuk – Przemyslaw Karnowski

Slovenija: Zreli za medalju 

PG: Goran Dragić – Aleksej Nikolić – Matic Rebec
SG: Luka Dončić – Jaka Blažič – Klemen Prepelič
SF: Edo Murić – Vlatko Čančar
PF: Anthony Randolph – SašaZagorac
C: Gasper Vidmar – Žiga Dimec

Grčka: Priča bez glavnog lika

PG: Nick Calathes – Kostas Sloukas
SG: Vangelis Mantzaris – Nikos Pappas
SF: Kostas Papanikolaou – Ioannis Papapetrou – Thanasis Antetokounmpo
PF: Georgios Printezis – Dimitrios Agravanis
C: Ioannis Bourousis – George Papagiannis – Georgios Bogris

Grupa B

Njemačka: Što može Schroder na ovome prvenstvu?

PG: Dennis Schröder – Maodo Lo – İsmet Akpınar
SG: Karsten Tadda – Lucca Staiger
SF: Robin Benzing – Patrick Heckmann
PF: Danilo Barthel – Isaiah Hartenstein
C: Johannes Voigtmann – Daniel Theis – Johannes Thiemann

Italija: Zadnji pokušaj Ettora Messine

PG: Daniel Hackett – Andrea Cinciarini – Ariel Filloy
SG: Marco Bellineli –  Pietro Aradori
SF: Gigi Datome – Awudu Abass –  Christian Burns
PF: Nicolo Melli – Filippo Baldi Rossi
C: Marco Cusin –  Paul Biligha

Izrael: Košarkaški Krav maga u režiji Casspija i Mekela

PG: Gal Mekel – Bar Timor
SG: Yotam Halperin – Yogev Ohayon
SF: Omri Casspi – Shawn Dawson – Guy Pnini
PF: Lior Eliyahu – Elishay Kadir – Oz Blayzer
C:  Rich Howell – Idan Zalmanson

Gruzija: Divovi s istoka

PG: Mike Dixon – Giorgi Tsintsadze – Giorgi Gamqrelidze
SG: Duda Sanadze – Anatoli Boisa
SF: Manuchar Markoishvill –  Mikheil Berishvili
PF: Toko Shengelia – Ilia Londaridze
C: Zaza Pachulia – Giorgi Shermadini – Goga Bitadze

Litva: Obrana osvaja naslove

PG: Mantas Kalnetis – Adas Juskevicius
SG: Martynas Gecevicius – Arturas Milaknis
SF: Jonas Maciulis – Edgaras Ulanovas – Marius Grigonis
PF: Donatas Motiejunas – Mindaugas Kuzminskas – Eimantas Bendzius
C : Jonas Valanciunas – Arturas Gudaitis

Ukrajina: Maturalac u Tel Avivu

PG: Denys Lukashov
SG: Olexandr Mishula – Oleksandr Kolchenko – Ruslan Otverchenko
SF: Oleksandr Lypovyy – Maksym Pustozvonov – Volodymyr Koniev
PF:  Maksym Kornienko – Ihor Zaitsev – Vyacheslav Bobrov
C :  Viacheslav Kravtsov – Artem Pustovy

 

Grupa C

Češka: Satoransky i ostaci ostataka

PG: Tomas Satoransky – Jakub Sirina
SG: Jiri Welsch – Jaromir Bohacik – Tomas Kyzlink
SF: Vojtech Hruban – Lukas Palyza
PF: Martin Kriz – Martin Peterka
C: Patrik Auda – Kamil Svrdlik – Simon Pursl

Hrvatska: Može li se konačno do prekida suše medalja?

PG: Roko Ukić – Marko Popović
SG: Krunoslav Simon – Filip Krušlin
SF: Bojan Bogdanović – Marko Tomas – Ivan Ramljak
PF: Dario Šarić– Dragan Bender
C:  Darko Planinić– Luka Žorić– Ivan Buva

Crna Gora: Nema lijenosti kad se igra košarka

PG: Tyrece Rice – Nikola Ivanović – Nikola Pavličević
SG: Suad Šehović– Vladimir Mihailović – Nemanja Vraneš
SF: Nemanja Đurišić– Dino Radončić
PF: Marko Todorović– Filip Barović
C : Nikola Vučević– Bojan Dubljević

Mađarska: Dugo čekani povratak na veliku scenu

PG: Krisztian Wittmann – Andras Rujak
SG: David Vojvoda – Zolton Perl – Peter Kovacs
SF: Adam Hanga – Csaba Ferencz
PF: Rosco Allen – Janos Eilingsfeld – Norbert Toth
C: Akos Keller – Kemal Karahodžić

Španjolska: Legendarna generacija traži potvrdu statusa

PG: Ricky Rubio – Sergio Rodriguez
SG: Juan Carlos Navarro –  Guillem Vives
SF: Fernando San Emeterio – Alex Abrines – Joan Sastre
PF: Pau Gasol – Juan Hernangomez
C: Marc Gasol – Willy Hernangomez – Pierre Oriola

Rumunjska: Pred 10 000 ljudi sve je moguće!

PG: Catalin Petrisor – Octavian Calota
SG: Andrei Mandache
SF: Radu Paliciuc – Nandor Kuti – Bogdan Nicolescu
PF: Vlad Moldoveanu – Titus Nicoara – Roland Torok
C : Alexandru Olah – Catalin Baciu -Emanuel Cate

Grupa D

Belgija: Lavovi vrebaju iz zasjede

PG: Sam Van Rossom – Manu Lecomte
SG: Jonathan Tabu – Quentin Serron
SF: Jean Salumu – Jean-Marc Mwema
PF: Axel Hervelle – Pierre-Antoine Gillet – Hans Vanwijn
C: Kevin Tumba – Maxime De Zeeuw – Ismael Bako

Velika Britanija: Važno je sudjelovati

PG: Andrew Lawrence – Luke Nelson – Jules Dang Akodo
SG: Teddy Okereafor – Kyle Johnson – Ben Mockford
SF: Gareth Murray – Kofi Josephs
PF: Daniel Clark
C: Gabe Olaseni – Eric Boateng – Kieron Achara

Latvija: Porzingis i društvo namještavaju nišan na visok plasman

PG: Janis Strelnieks – Aigars Skele
SG: Dairis Bertans – Janis Blums – Kristaps Janicenoks
SF: Janis Timma – Rolands Smits -Zanies Peniers
PF: Davis Bertans – Andrejs Grazulis
C : Kristaps Porzingis – Martin Meiers

Rusija: Iskupljenje u Istanbulu

PG: Dmitry Khvostov – Mikhail Kulagin
SG: Alexey Shved – Vitaly Fridzon –  Evgeny Baburin
SF: Nikita Kurbanov – Dmitry Kulagin
PF: Andrey Vorontsevich – Andrey Zubkov – Vladimir Ivlev
C: Timofey Mozgov – Semen Antonov

Srbija: Favoriti usprkos izostancima?

PG: Stefan Jović  – Vasilije Micić
SG: Bogdan Bogdanović – Marko Gudurić – Branko Lazić
SF:  Dragan Milosavljević – Vladimir Lučić
PF: Milan Mačvan –  Stefan Birčević
C: Boban Marjanović– Ognjen Kuzmić– Vladimir Štimac

Turska: Pomlađeni domaćin čeka u grotlu Sinan Erdema

PG: Kenan Sipahi – Doğuş Balbay
SG: Sinan Güler – Furkan Korkmaz – Melih Mahmutoğlu
SF: Cedi Osman – Erkan Veyseloğlu – Göksenin Köksal
PF: Barış Hersek
C:  Semih Erden – Furkan Aldemir – Sertaç Şanlı

Photo by: FIBA