Kaštela nanijela novi poraz Karlovcu

Kaštela je u novom kolu kvalifikacijske lige nanijela uvjerljiv poraz košarkašima Karlovca, 87-69.

Nova utakmica, stari problemi za Karlovac kojem se još nisu u prvi sastav vratili brojno stožerni igrači. Bašović opet nije imao drugog riješenja nego jahati startnu petorku cijelu utakmicu.  I to mu se isplatilo u u prvoj četvrtini gdje su Karlovčani predvođeni Gazićem i Gilbertom na kratki odmor otišli s +5, 12-17. Međutim, već u drugoj četvrtini je domaćin polako počeo iskorištavati skraćenu rotaciju gostiju te je pred kraj četvrtine i preuzeo vodstvo (40-36).

Karlovčani su u drugom poluvremenu počeli plaćati danak igranju bez prestanka te je Ribola bez većih problema kolektivnom igrom nastavila zabijati svoje šanse, kojih je bilo puno zahvaljujući odličnom skoku u napadu. U zadnjoj četvrtini Kaštela je u potpunosti ispraznila svoju klupu te je dala šansu svojim mladim nadama, koje su uspjele održati izgrađenu prednost protiv ipuhanih Karovčana.

Stipe Režić je s 16 koševa predvodio domaći momčad. Kod gostiju je opet spektakularan bio Dominic Gilbert koji je predvodio svoju momčad u svim kategorijama: 28 koševa, 11 skokova i 5 asistencija.

Ribola Kaštela – Karlovac Šanac87:69 (12:17; 28:19; 23:11; 24:22)

Ribola Kaštela: Pruže 3, Glavinić 5, Maras 13, Kujundžić 12, Sanader, Režić 16, Marasović 5, Roso 8, Šipić 12, Matić 10, Karanušić 4.
Šanac Karlovac: Gazić 12, Kragulj 4, Gilbert 28, Beber 10, Kraljić 11, Požar 4, Ćosić, Mataković, Vladić, Penić.