Karlovac potopio Belišće za prekid gubitničkog niza!

Košarkaši Karlovca srušii su Belišće u novom kolu kvalifikacijske lige rezultatom 92-69.

Karlovac za ovaj susret nije mogao računati na Josipovića, Špehara i Novosela te se činilo da ih opet čeka težak posao. U prvih nekoliko minuta se igralo koš za košem, ali tada Karlovac radi seriju od 13-3 te bježi na +12, 23-11. Do kraja četvrtine Belišće je uspjelo smanjit minimalno prednost (27-17). Karlovac je drugu četvrtiu otvorio s par trica (Požar i Gilbert) te je već polako počeo raditi ozbiljniju prednost nad gostima, koji nisu imali raspoloženoga pojedinca u napadu u tom razdoblju. Prednost je na odmoru iznosila viskoih +17, 47-30.

Drugo poluvrijeme nije nam ponudilo nikakav preokret. Karlovac je nastavio graditi svoju prednost te je u jednom trenutku imao i ogromnih +25. Ključnim se u ovoj utakmici pokazala premoć u skoku, koja je rezultirala velikim brjem koševa u reketu za Karlovac, koji je tako tako uspio doći od važne pobjede unatoč bitnim izostancima. Antonio Kraljić je odigrao svih 40 minuta te je susret završio s 25 koševa. Odličan je bio i Dario Gazić s 22 koša, kojima je pridodao i 11 skokova. Kod Belišća se istaknuo Bičvić s 31 koše.

Karlovac – Belišće 92-69 (27-17, 21-15, 25-17, 19-20)

Karlovac: Požar 8, Panjević 11 , Gazić 22 (, Kragulj, Gilbert 18 , Škrtić 2, Mataković, Beber 6, Vladić, Kraljić 25 .

Belišće: Bičvić 31, Cerjak 2, Gradinjanin 2, Soldo 3, Vidaković 1, T. Gradinjanin 15, Preglej, Funtak, Boras 9, Šarić 6