Karlovac na kolektivni pogon došao do pobjede nad Grafičarom!

Košarkaši Karlovca napokon su došli do zraka u kvalifikacijskoj ligi te su u 16. kolu uspjeli dohvatiti pobjedu nad Grafičarom rezultatom 97-79.

Odlično je krenulo po Karlovac koji je susret otvorio serijom 9-2. Gosti su se brzo uspjeli priključiti, ali rezultat nisu preokrenuli. Karlovac je točno kad je trebalo odgovorio na prijetnju baražom trica (Beber, Kraljić, Gilbert) koja mu je osigurala prvu dvoznamenkastu prednost te večeri (20-10). No, kad se činilo da će Karlovčani zatvoriti četvrtinu s velikom prednošću proradio je napad Grafičara, koji je nemilosrdno poečo trpati koš za košem te je pred kraj četvrtine uspio doći na samo -3, 27-24.

U drugoj četvrtini nastavila se igra mačke i miša u kojoj je bio uspješniji Karlovac, koji je napokon dobio pomoć s klupe (Luka Mataković!).Grafičar nikako nije mogao ući u egal s Karlovčanim koji su napokon utakmicu prelomili serijom 16-9 krajem druge četvrtine (+11, 53-42). Treća četvrtina ponudila nam je samo novu potvrdu karlovačke dominacije za koju je zaslužan bio cijeli kolektiv, od Kraljića do Škrtića. Grafičar više nije imao snage za zaprijetiti domaćinu te se tako zadnja četvrtina odigrala više u revijalnom tonu.

Odlični su bili Antonio Kraljić, Vladimir Požar i Dario Gazić s ubačenih 19 koševa. Međutim, ovdje itekako treba spomenuti doprinos Luke Matakovića, koji je ubacio čak 15 koševa te je tako pokazao treneru Bašoviću da može ozbiljnije računati na njega do kraja sezone. Kod Grafičara je najbolji topnik bio Novak s 19 koševa.

Karlovac Šanac  -Grafičar 97-79 (27-24, 26-18, 26-24, 18-13)

Karlovac Šanac: Mataković 15, Škrtić 2, Gazić 19, Kraljić 19, BEber 6, Požar 19, Gilbert 17
Grafičar: Hatlak 12, Petrović 13, Štefan 13, Novak 19, Prpović 2, Šamarija 13, Nakić 7, Dijanušić, Koljnrekaj, Martinec