Kadetske lige Zapada: FSV II uzeo dvije pobjede

14570771_1340927825919739_1232392924673069057_oKadeti kao i juniori nisu ljenčarili zadnjih dana te su odigrali nove susrete regionalne i županijske kadetske lige.

U regionalnoj ligi jedini susret su odigrali kadeti Kvarnera i Kastva. Utakmicu je obilježio Rogović iz redova Kastva, koji je zabio 51 koš te je uspio odvesti svoju ekipu do tijesne pobjede 89-80. Kvarner je imao vodstvo na poluvremenu, ali u nastavku susreta nisu imali šanse protiv Rogovića i ostatka ekipe Kastva. Kučić s 26 poena bio je prvo ime Kvarnera u ovome susretu.

U županijskoj ligi Kraljevica je ubilježila dva poraza. Prvi je došao od strane Crikvenice, koja je odličnom prvom i trećom četvrtinom riješila pitanje pobjednika. Konačnoj pobjedi, 66-42, najviše su pridonijeli Car s 17 koševa i Maričić s 14 koševa. Kraljevica nije imala istaknutog pojedinca, najbliži tome je bio Šupuković s 10 koševa.

Drugi poraz Kraljevici nanio je Krk, koji je još uvjerljivije uzeo pobjedu s 66-30. Osim prve četvrtine, ostatak utakmice protekao je u potpunoj dominacija košarkaša Krka. Malović s 21 košem i Jozić s 20 koševa predvodili su Krk do pobjede. Kod Kraljevice Mitić je imao 11 koševa.

FSV II je za razliku od Kraljevice upisao dvije pobjede. Prvi je pao Cres, koji je morao priznati razliku u kvaliteti. Do pobjede od 30 razlike, 71-41, FSV II su predvodili Grbavac s 16 koševa te Jakovac i Tomića 15 koševa svaki.

Druga nesretnik koji je nabasao na FSV je bio KK Jadranka, koji se trudio ali nije imao rješenja za razigranu ekipu FSV-a. Konačni rezultat je glasio rutinskih 69-52. Jakovac je bio prvo ime utakmice, s 31 postignutim košem. Kod Jadranke se jedino istaknuo Jović s 15 poena.

Kvarner 2010 – Kastav 80:89 (12:21, 29:18, 18:22, 21:28)

Kvarner 2010: Kučić 26, Dupski 5, Turina 3, Pribanić 4, Bajić 11, Tomić, Mohorić 15, Klarić 5, Baćac 6, Volarić, Bačić, Lisac 5.

Kastav: Marković, J. Smojver, Rogović 50, Frković 5, Jurković 8, Šimić, V. Smojver 7, Katalinić 17, Tomljenović, Skendžić 2.

KK Kraljevica – KK Krk 30:66 (4-7, 4-15, 11-25, 11-19)

Kraljevica: Mitić 11, Blokar 1, Lenanović 6, Bajčić, Aleksić 2, Carletto 8, Brletić 2,Juričić

Krk: Jakupi 9, Kirinčić 9, Stašić, Malović 21, Jozić 20, Oliva 4, Geljić 3, Čondrić, Marijan

KK Crikvenica – KK Kraljevica 66:47 (26-8, 10-15, 20-4, 10-20)

Crikvenica: Vukadin, Banušić, Bošnjak 9, A. Banušić, Car 15, Maričić 14, S. Car 4, Šamanić 6, M. Car 12, Nekić, Bolješić 4, Modrić 2 Trener: P. Gračaković

Kraljevica: Mitić 8, Blokar 4, Ćenanović 8, Brletić 8, Šupuković 10, Aleksić 4, Carletto 5 Trener: I. Konjević

Cres – FSV 41:71 ( 12-16, 11-20, 11-16, 7-19)

Cres: Martincic, D.Salkovic 17, Blazevic 3, Filipas 2, Blazekovic, Sepcic, Damijanjevic 2, B.Salkovic 4, Kastelan 2, N.Filipas 7, Lovrecic 4.

FSV: Emanuel Tin Rukavina, Eric Jakovac 15, Fran Milaković 3, Matteo Simon 6, Marko Tomić 15, Borna Vucemil 10, Matija Grbavac 16, Fran Nikšić 6.

KK Jadranka (Mali Lošinj) – KK FSV 52:69 (8-16, 20-25, 9-19, 15-9)

Jadranka: Mrsic 8, Kovacevic, Kuljanic 2, Fucic 13, Jovic 14, Latin 12, Budinic, Perisic 2.

FSV: Rukavina, Jakovac 34, Milakovic 15, Sertic, Tomic 4, Vucemil 7, Grbavac 9, Niksic.