Kadetske lige Zapada: Cres ostao na vrhu PGŽ lige

14884513_1230349667032768_3685391696440379528_oNastavljena je regionalna i županijska liga za kadete, gdje smo mogli svjedočiti odličnim napadačkim izvedbama Veršića, Jakovca i Kolića.

U regionalnoj ligi jedini susret su odigrali izabranici FSV-a i Crikvenice. Košarkaši FSV-a odmah su na početku pokazali da su za nekoliko razina kvalitetniji od svojeg suparnika, koji je jedino uspio parirati u trećoj četvrtini. U ostalima nije imao šanse te je na kraju morao priznati uvjerljivi poraz od 106-51. Kolić je bio najbolji strijelac svoje momčadi s 29 koševa. Bušljeta ga je pratio s 19 koševa. Kod Crikvenice samo dvoje igrača je bilo dvoznamenkasto, Maričić s 18 koševa i D. Car s 14 koševa.

U županijskoj ligi imali smo veći repertoar utakmica. FSV II je igrao napetu utakmicu protiv Kraljevice, koju je konačno slomio u trećoj dionici igre. Kadeti Kraljevice nisu imali snage za veliki povratak u zadnjoj četvrtini te su morali priznati poraz u gostima, 62-41. Jakovac je bio fenomenalan u pobjedničkim redovima s 29 postignutih koševa. Košarkaši Kraljevice nisu bili raspoloženi u napadu te je jedino Šupuković uspio ostvariti dvoznamenkasti broj koševa(10).

Kadeti Škrljeva imali su vodstvo nakon prvog poluvremena protiv Crikvenice, da bi onda u nastavku pali te predali pobjedu u ruke protivnika. Crikvenica je odlično odigrala treću četvrtinu, gdje je presudila njihova efikasnost u napadu. Maričić je ovaj put uspio odvesti svoju momčad do pobjede, zabivši 28 koševa. Kod Škrljeva je u napada dominirao tandem Jurković (28 koševa) i Kopajtić (27 koševa), ali ostatak momčadi nije imao svoj dan u napadu.

Cres je zadržao prvo mjestu u ligi potapanjem Zameta 106-56. Prve tri četvrtine Cres nije spuštao nogu s gasa, da bi onda zadnju dionicu prepustili domaćinama. Veršić s 29 koševa bio je prvo ime susreta, ali nažalost Zamet nije uspio materijalizirati njegovu odličnu napadačku izvedbu. Kod Cresa istaknuli su se Nađ s 26 koševa te D. Salković s 22 koša.

Crikvenica je zaokružila svoje kadetske obaveze s uvjerljivom pobjedom protiv Opatije, 109:53. Maričić je s 16 koševa predvodio opet Crikvenicu do pobjede. Opatija je ravnopravno odigrala samo drugu četvrtinu, koju su izgubili 22-20. U njihovim redovima Volarić je bio odličan s 23 koša.