Kadetska poluzavršnica PH (Ž): FSV bez završnice PH-a

Kadetkinje FSV-a ostale su kratke za odlazak na završnicu PH porazom od Zagreba u trećem kolu kadetske poluzavršnice igrane u Zadru.

Bolje su krenule kadetkinje Zagreba, što je rezultiralo serijom 9-3, ali nije dugo trebalo FSv-u da se probudi. Vođen današnjim trendom trica, FSV uzvraća Zagrebu svojom serijom od 11-2 (3 trice!) te četvrtinu završava u plusu od 3 koša, 14-11. Međutim, druga četvrtina nije najbolje započela za FSV. Par izgubljenih lopti te promašaja rezultirao je bijegom Zagreba na 16-23. Trica više nije slušala kadetkinje FSV-a te je Zagreb to iskoristio da otiđe na odmor s +11, 23-34.

Josipa Tuftan otvara treću četvrtinu mini serijom od 4-0 te brzo vraća FSV u igru. Nažalost, Zagrepčanke e nisu dale omesti te su se čvrsto držale za svoje vodstvo, koje je počelo rasti kako je četvrtina odmicala. Pred zadnjih deset minuta prednost Zagreba je iznosila velikih +15. FSV se i dalje trudio naći ritam u napadu, ali ruka jednostavno nije više slušala te je tako Zagreb bez problema uspio uzeti pobjedu i ulaznicu za završnicu PH-a rezultatom 46-61.

Gabriela Grizelj bila je najraspoloženija igračica te je susret završila s 24 koša. Kod FSV-a se istaknula Anamarija Klasan s 12 koševa  Josipa Tuftan je opet odigrala dobru utakmicu te se ovoga puta zaustavila na 10 koševa i 16 skokova.

FSV – Zagreb 46-61 (14-11, 9-23, 14-18, 9-9)

FSV: Tuftan 10, Klasan 12, Bičanić 4, Krivkuća, Miani, Leoni 8, Čop 11, Kajfeš 1, Bašić, Kelentrić

Zagreb. Grizelj 24, Breber 10, Međugorac, Senegačnik, Gluščević, Crnjak 12, Soldo 11, Zdunić 4, Dedić, Matković, Stunja.