Kadetska poluzavršnica PH: Slavonski Brod nanio drugi poraz Ghiji Staff

Kadeti pazinske Ghije Staff nisu mogli doći do pobjede u drugom pokušaju na poluzavršnici PH. Nakon Cibone, od Pazinjana je ovaj put bio jači Slavonski Brod 1946 s 69:56.

Poenima Gvida Guština Ghia Staff povela je 3:0 na početku, no nažalost bilo je to jedino vodstvo Pazinjana na utakmici. Naime, Slavonski Brod je odmah uzvratio serijom 13-0, koja se pokazala odlučujućom, te tako nakon manje od 4 minute otišao na dvoznamenkastu razliku. Brođani su otišli i na +15, no razliku je na kraju prve četvrtine s dvije trice smanjio Filip Gustovarac i tako omogućio svojoj momčadi da otiđe s podnošljivijih -9 u drugu četvrtinu. Gustovarac je tricom krenuo i u drugih 10 minuta, no onda se su zaredali promašaji njega i suigrača što je Slavonski Brod ponovno iskoristio da poveća svoju prednost. Bilo je promašaja i grešaka s druge strane, no slavonska ekipa postala je efikasnija u pravom trenutku-u završnici prvog poluvremena imaju 8-0 seriju i tako na predah odlaze s velikih +16 (40:24).

Nije bila loša igra ekipe Darija Lukšića u drugom dijelu, međutim Slavonski Brod nije im dopustio odlazak na neku veliku seriju te tako lako održavao svoju prednost. Došli su Brođani i na +21 u trećoj dionici, da bi tu dionicu završili s 54:36. Napad Ghije Staff predvođen Gustovarcem bio je najbolji u posljednjoj četvrtini, koju su Pazinjani dobili s 20:15 te su tako s tim uspješnijim završetkom uspjeli malo ublažiti svoj drugi poraz.

Pojačanje za poluzavršnicu iz Stoje, Filip Gustovarac, predvodio je Ghiju Staff s 25 poena, dok je uz njega dvoznamenkast još bio Luka Zajc s 14 poena čemu je dodao 8 asistencija i 6 ukradenih lopti. Luka Špehar bio je s 21 poenom i 7 skokova najbolji igrač na pobjedničkoj strani. Pobjeda Cibone u susretom nad Adriaticom označila bi ispadanje Ghije Staff s turnira, no ako se to i dogodi, sutra im još preostaje susret protiv Adriatic Splita u 13 i 30.

Ghia Staff-Slavonski Brod 1946 56:69 (13:22, 11:18, 12:14, 20:15)

Ghia Staff: Guštin 9, Gustovarac 25, Zajc 14, Erik 0, M.Krulčić 6, Lukšić 0, Baća -, Ančić 0, Fabris 0, L.Krulčić 0, Buršić 0, Berton 2.

Slavonski Brod 1946: Kremer 9, Špehar 21, Jagar 8, Stanković 6, Rašić 15, Mutić 0, Blažević 0, Čolak 0, Brnić 0, Raspasović 10, Gašpar -, Suman -.