Kadetska poluzavršnica PH: Pula 1981 nastradala od Splita

Kadeti Pule otvorili su poluzavršnicu PH protiv domaćina skupine B u kojoj igraju, Splita. Domaći kadeti pokazali su svoju kvalitetu te bez milosti nanijeli uvjerljiv poraz Puljanima rezultatom 86:45.

Od samog početka bilo je jasno da bi ovaj susret trebao otići na stranu Splićana. Domaći su naime nakon nešto više od 3 minute već vodili 11:2, a nemilosrdni su bili i do kraja četvrtine koja je završila s 24:11 za njih. Sandro Kajtazović dobro otvara drugu dionicu za Pulu s 5 uzastopnih pogodaka, no onda slijedi serija Splita 20:2 koja je razbila sve nade Puljane u bilo kakvo iznenađenje. Na odmor se otišlo s 53:20 za Split te je drugo poluvrijeme postalo tek rutinsko odrađivanje posla za njih. Split na žalost Puljana nije još mislio stati te je povećao svoju prednost na +47 u trećoj četvrtini, no gosti su u posljednjoj dionici ipak dobili priliku da sa zabijenih 16 poena bar malo ublaže svoj veliki minus.

Pulu 1981 je bez obzira na probleme s koljenom predvodio Sandro Kajtazović koji je ubilježio 14 poena, 8 skokova i 4 ukradene lopte. Njegov suigrač Ivan Asić ubacio je pak 13 poena. Prvi čovjek kadeta Splita bio je Ivan Perasović s 19 ubačaja. Pulski kadeti moraju sada brzo zaboraviti današnju utakmicu jer ih sutra u 10 sati čeka drugi ogled turnira protiv Zagreba.

Split-Pula 1981 86:45 (26:11, 27:9. 23:9, 10:16)

Split: Perasović 19, Putnik 9, Biljak 4, Šarić 17, Fulgosi 7, Maršić 0, Barac 3, Andrijašević 0, Omrčen 12, Smajo 6, Perkušić, Jukić 2.

Pula 1981: Asić 13, Borina 2, Kondić 8, Kajtazović 14, Kleva 4, Rubil 0, Zuber 1, Vučinić 3, Grgić 0, Milec 0, Maurović 0, Veljković 0.