Kadetska poluzavršnica PH: FSV deklasirao Belišće za početak iz snova

Kadeti FSV-a nisu imali problema doći do pobjede protiv Belišća na otvaranju skupine A državne kadetske poluzavršnice koja se igra u Bjelovaru.

Briljantno su riječki kadeti otvorili susret te na krilima Mislava Kolića i Filipa Žeželja, dvojca koji je nastupao i za juniore prošli tjedan, nakon 5 i pol minuta vodili s 26:8. Nastavili su tako i dalje kroz prvu četvrtinu, koja je već praktički riješila utakmica te na kraju završila s 34:19. No ni to nije značilo da će FSV posustati. Pojačanje Riječana iz Cresa za završnicu, Bruno Nađ, poenima je otvorio put napadu FSV-a koji je nastavio mljeti suparnika. Uz konstantno sjajnog Kolića, u drugoj dionici sve bolji je bio i Jan Bušljeta te su učinci njih dvoje bili glavni razlog zašto je FSV na predah otišao s +22.

U nastavku priča se nije previše mijenjala. FSV-ovci su preko polaganja brzo i konstantno dolazili do novih koševa, dok ih momci iz Belišća jednostavno nisu uspijevali pratiti. Tako je nakon treće četvrtine na semaforu pisalo čak +31 za riječku ekipu. U zadnjoj dionici igre trener Mladen Šarčević odmorio je neke svoje glavne adute, a Belišće je u revijalnom završetku uspjelo smanjiti razliku. Na kraju zamalo stotka FSV-a – pobjeda rezultatom 98:71

Zaista je izvanredan bio učinaka Mislava Kolića u pobjedi FSV-a. Kolić je za 28 minuta na parketu ostvario 25 poena, 15 skokova, 4 asistencije i 3 blokade. Odlično su mu pomogli i Jan Bušljeta s 21 poenom, Marko Grbavac s 17 poena te Filip Žeželj s 15 poena i 6 skokova. Bruno Funtak imao je 32 poena i 8 skokova za Belišće, no to nije bilo dovoljno da se ugrozi slavlje FSV-a koji sljedeću utakmicu igra sutra u 16 sati protiv Zadra.

FSV-Belišće 98:71 (34:19, 24:17, 22:13, 18:22)

FSV: Marko Grbavac 17, Bušljeta 21, Jakovac 0, Kolić 25, Žeželj 15, Čančerević 0, Šimatović 0, Brljavac 3, Rogović 5, Nađ 6, Milaković 3, Matija Grbavac 3.

Belišće: Branković 2, F. Maravić 14, Vicić, Funtak 32, Filipović 12, Rosić 2, Petrović -, N. Maravić 3, Budić 1, Štokić -, Mikulić 0, Šimić 0.