Kadetkinje FSV-a pobjedama zaključile WABA ligu

Kadetkinje FSV-a oprostile su se od U-17 izdanja WABA lige dvjema pobjedama nad curama iz Posušja ove nedjelje u Rijeci.

Cure iz FSV-a do ovog vikenda su upisale sve poraze dosad, a susreti protiv Posušja bili su praktički derbiji začelja. No u prvoj utakmici su već pokazale kako uz više sreće sljedeće godine mogu dosta više u ovom natjecanju. Deklasirale su Posušje sa 71:37 dominacijom kroz cijeli susret. Ključnu razliku FSV je napravio u trećoj četvrtini kada su njihove kadetkinje zabile 20, a limitirale suparnice na tek 2 poena. FSV je do slavlja predvodila Tuftan koja je ubacila 13 poena, dok je Peričić nadodala 9 poena. Bošnjak je bila prvo ime Posušja s 11 poena.

Druga utakmica nije ponudila toliko dobar od FSV-a, ali opet su Riječanke uspjele doći do pobjede. Nakon poluvremena imale su 9 razlike prednosti te se činilo da je još jedna velika pobjeda na pomolu, no Posušje pruža odličan otpor u nastavku. Došle su BiH košarkašice do tek pola koša zaostatka, no dalje nisu mogle te je FSV došao do druge pobjede. U novom slavlju ponovno je odlična bila Tuftan s 8 poena i 7 skokova, a Grbčić je imala 7 poena i 4 ukradene lopte. Čutura je zabila 13 poena za Posušje.

ŽKK FSV – ŽKK Posušje 71:37 ( 16:11, 19:10, 20:2, 16:14 )

FSV: Bićanić 11, Miani 2, Grbčić 5, Mrvić 7, Peričić 9 ( 1 trica ), Leoni 8 ( 2 trice ), Klasan 6, Grgurina 3, Čop, Tuftan 13, Kajfeš 7 ( 2 trice ), Tomljenović.
Posušje: Čutura 7, Bošnjak 11 ( 2 trice ), Ramljak 6, Lončar, Leko, Čamber 4, Budić 1, Martić, Galić 8.

ŽKK FSV – ŽKK Posušje 43:42 ( 17:7, 7:8, 9:13, 10:14 )

FSV: Tomljenović , Miani 4, Grbčić 7 ( 4 ukradene lopte, 1 trica ), Mrvić 4, Peričić 7 ( 1 trica ), Leoni 7, Klasan 2 ( 5 skokova ), Grgurina 2, Čop 2 ( 8 skokova ), Tuftan 8 ( 7 skokova ), Kajfeš, Bašič.
Posušje: Čutura 13, Bošnjak 4, Ramljak 6, Lončar, Leko, Čamber 6, Budić 3, Martić, Galić 10.