Kadetkinje FSV-a plasirale se na državnu poluzavršnicu !

Kadetkinje FSV-a su u nedjelju na Viškovu velikom pobjedom nad pulskom Stojom izborile odlazak na, za njih prvi, poluzavršni turnir prvenstva Hrvatske koji se od 10.do 12.03. održava u Zadru.

Riječanke nisu na kraju imale velikih problema protiv svojih protivnica na regionalnoj završnici, iako nije tako izgledalo na početku. Nakon prvih 5 minuta bilo je tek 1:1, no košarkašice Stoje prve reagiraju i vode 8:3 nakon prve četvrtine, dok se FSV muči u napadu (prvi koš iz igre postigle u 9.minuti). Iako još uvijek uz muke u napadu, boljom obranom  minimalnom prednošću odlaze na odmor. Nastavak je ipak donio mirnije minute za domaće igračice koje su jednostavno prohujale drugim dijelom ovog ogleda. Do početka zadnje četvrtine stvorile su prednost od +15, da bi konačan rezultat za povijesni doseg FSV-a glasio 54:29.

Tuftan je bila prvo ime FSV-a s 16 poena, dok joj odlično asistirala Čop s 13 ubačaja. Bekvalac je za Puljanke ubacila 10 poena.

FSV – Stoja 54:29 (3:8, 13:7, 20:6, 18:8 )

FSV: Miani 2, Peričić 3, Makek, Maržić 2, Leoni 6, Klasan 6, Kelentrić 2, Čop 13 ( 1 trica ), Tuftan 16, Kajfeš 2, Bašić 2;

Stoja: Pošen 8, Teodorović A., Begonja 6, Vukosavljević 1, Kliček 4, Bekvalac L., Antunović, Novaković, Bekvalac N. 10 ( 2 trice ), Teodorović L., Cingel