Kadetima Stoje pripao gradski derbi u regionalnoj kadetskoj ligi

Kadeti Stoje u ovome trenutku vladaju Pulom!

Činjenica je da su kadeti Pule 1981 upali u crnu rupu u regionalnoj kadetskoj ligi. Nakon poraza od Ri basketa, na red je došao i poraz od strane njihova gradskoga suparnike, Stoje, rezultatom 77-95. Prvo poluvrijeme ponudilo nam je odličnu igru u kojoj je prva četvrtina pripala Stoji (23-30), druga i cijelo poluvrijeme Puli (44-43). No, u nastavku susreta se ponovno diže Stoja koja u zadnjih deset minuta ulazi s vodstvom od +5 (64-69). U zadnjoj dionici igre činilo se u prvim njenim minutama da ćemo svjedočiti napetoj završnici, ali u ključnim trenucima gubi potrebnu koncetraciju što Stoja iskorištava za bijeg na konačnih +18, 77-95.

Sošić s 31 te Gustovarac s 30 koševa zasjali su kod Stoje, dok je kod Pule sve od sebe dao Kondić koji je susret završio s 32 koša.

Pula 1981 – Stoja 77:95 (23:30, 21:13, 20:26, 13:26)

Pula 1981: Jakšić 8, Lešić, Zuber 3, Vučinić, Borina 2, Grgić 17, Đorđević 3, Siard 10, Kondić 32, Maurović, Milec 2.
Stoja: Oblak Zanki, Sabatti 3, Sošić 31, L.Buršić 8, Veljković 14, Gustovarac 30, Catela 3, Savin Belas, Burazer 1, M.Buršić 4, Kurtović.