Kadetima Krka i Ri basketa pripale nove pobjede u županijskoj ligi

Zaostalih susreta PGŽ lige nikad ne nedostaje.

U utakmici punoj velikih preokreta Krk je uzeo pobjedu nad Crikvenicom 73-64. Crikvenica je bila nadmoćna u prvoj dionici susreta u kojoj je došla do visokih +12, 10-22. Međutim, Krk joj je istom mjerom uzvratio u drugoj četvrtini te joj se do odmora primakao na samo -1. U trećoj četvrtini obje ekipe su uspjele nastaviti u istom tempu, što je rezultiralo velikom borbom za svaki koš. No, Crikvenica je bila ta koja je pred zadnjih deset minuta ušla s prednošću (+2, 50-52). No, tada je uslijedila velika košarkaška predstava Krka, koji je odličnom igrom u zadnjoj četvrtini okrenuo rezultat u svoju korist te je došao do konačne pobjede rezultatom 73-64.

Malović je bio glavni junak u redovima Krka s 27 postignutih koševa. Kod Crikvenice je najbolji bio Sven Car s 17 koševa.

Ri basket je osvetio Crikvenicu u svom ogledu protiv Krka, kojem je nanio poraz rezultatom 92-68. Početak susreta nije nam nagoviještao uvjerljivu pobjedu domaćina – Krk je nakon prve četvrtine vodio 18-21. Međutim, u drugoj četvrtini se Ri basket budi te do poluvremena preuzima kontrolu nad terenom i samom utakmicom, što rezultiralo odlaskom s +8 u svlačonice. Odmah početkom drugog poluvremena je Ri basket odlučio staviti točku na i. Domaćin je treću dionicu dobio s uvjerljivih +13 (28-15) te je tako prije zadnje četvrtine lišio utakmicu napetosti.

Tandem A. Mohorić-Baćac Simper bio je noćna mora za obranu Krka. Zajedno je ovaj dvojac kombinirao za 51 koš domaćina! Kod Krka se istaknuo Jozić s 21 košem.

Krk – Crikvenica 73-64 (10-22, 26-15, 14-15, 23-12)

Krk: Geljić 9, Malović 27, Horvat, Kirinčić, Jakupi 16, Marijan, Čondrić, Stanić, Oliva 15, Jozić 6, Stašić

Crikvenica: S. Car 17, Vukadin 13, Maričić 12, D. Car 11, Bradarić, M. Car 8, Bolješić 2, Šamanić

Ri basket – Krk 92-68 (18-21, 24-15, 28-15, 22-17

Ri basket: Kovačević, A. Mohorić 25, Veršić 4, Kobašević 6, Grdić 5, Oršić, T. Mohorić 4, Baić 18, Kožul, Baćac-Simper 26

Krk: Čondrić, Jakupi 19, Malović 11, Stašić, Horvat, Kirinčić, Jozić 21, Oliva 6, Geljić 10, Stanić