Kadeti otvorili sezonu: FSV i Škrljevo jedini uspješni u gostima

14711328_10154141456427144_8049245740943883777_oKadeti su, kao i juniori, krenuli u službeno u akciju ovoga vikenda.

U regionalnoj kadetskoj ligi sezonu su pobjednički otvorili FSV i Kastav. FSV je nadigrao kadete Stoje, gdje u nijednoj četvrtini nisu dopustili vršnjacima iz Pule da utakmicu odvedu u neizvjesne vode.Rutinski su uzeli konačnu pobjedu s 84-62. Kolić s čak 32 koša bio je prvo ime susreta te najzaslužniji za pobjedu FSV-a. Kod Stoje je Gustovarac zabio 26 koševa, ali nažalost ostatak njegove ekipe nije bio raspoložen.

Okršaj između Pule 1981 i Kastva bio je malo napetiji, gdje su kadeti Pule u prvoj četvrtini uzeli minimalno vodstvo (15-18) . Kastav se probudio u drugoj četvrtini, gdje su uspjeli do poluvremena uzeti vodstvo (43-36). Treća četvrtina završila je izjednačeno, da bi Kastavci opet u zadnjoj četvrtini uzeli stvari u svoje ruke i došli do konačne pobjede, 83-61.

Rogović s 28 koševa bio je najbolji u redovima Kastva. Kajtazvić s 35 koševa bio je prvo ime susreta, ali nažalost to mu nije bilo dovoljno Puli da uzme pobjedu.

Utakmica između Ghia Staffa i Crikvenice je bila odgođena.

U kadetskoj PGŽ ligi odigrane su tri utakmice. Tu je bila ostvarena i najveća pobjeda ovog vikenda. Krk je potopio Zamet s čak 48 koševa razlike, 91-43. Jozić s 20 i Geljić s 18 koševa iskočili su uz redova Krka, dok se jedino Veršić s 17 koševa istaknuo kod Zameta.

Škrljevo je uspjelo uzeti bodove na gostovanju kod kadeta Opatije, 37-54. U utakmici s malo koševa, kadeti Škrljeva uspjeli su se odvojiti od Opatije tokom druge i treće četvrtine te su zasluženo uzeli pobjedu kući.

Zadnja odigrana utakmica je bila između Jadranke i Cresa. Cresanu su od prve četvrtine uzeli inicijativu u svoje ruke, koju nisu ispuštali do kraja utakmice, za rutinski pobjedu, 66-42. Nađ s 20 koševa bi je najbolji strijelac utakmice iz redova Cresa. Kod Jadranke su se jedino istaknuli Jović i Mršić s 10 koševa svaki.

Utakmice između Crikvenice i Kraljevice te FSV II-a i Ri Basketa nisu bile odigrane ovoga vikenda.