Kadeti marširaju prema tituli!

lLLBahpawUy3jvse0RnSvQKadeti su nastavili s impresivnim izvedbama na Europskom prvenstvu u Radomu. Francuska, kao i Švedska, nije imala šanse protiv dobro uigranoga stroja Vladimira Krstića.

Međutim, početak nije izgledao obećavajuće. Francuzi su uzeli prvu četvrtinu s rezultatom 19:17 predvođeni Theom Maldeonom. Ali naši se bude u nastavku te predvođeni Vitom Čubrilom u sljedeće dvije četvrtine rade nevjerojatnih 22 razlike ošamućenim Francuzima. Mlade nade Francuske pokušale su se vratiti u zadnjih deset minuta utakmice, ali naši su bez problema zadržali pobjedu za sebe, za konačni rezultat 69:52.

Luka Šamanić bio je najbolji strijelac u našim redovima s 18 koševa, ali najveće zasluge za našu pobjedu idu Viti Čubrilu, koji je zabio 16 koševa i tome dodao 6 skokova, 6 asistencija i 3 ukradene lopte.

Francuze je predvodio već spomenuti Theo Maldeon s 14 koševa.

U polufinalu idemo na noge europskom viceprvaku Litvi, koja još ne zna za poraz na prvenstvu. Utakmica je na rasporedu danas u 18:30.