Jurkovićeva 42 koša nisu bila dovoljna za pobjedu Škrljeva, Ri basket uvjerljiv protiv Kraljevice

Kadeti Ri basketa te Crikvenice odigrali su odlične utakmice u PGŽ ligi protiv Kraljevice i Škrljeva.

Ri basket je odmah zagospodario terenom protiv Kraljevice, uzevši prvu četvrtinu s 10-27. Do poluvremena ta je prednost minimalno narasla do +18. Nastavak utakmice nije nam donio neku veću promjenu u igri obje momčadi te je Ri basket uspio bez ikakvih problema potvrditi svoju konačnu pobjedu u zadnjoj četvrtini, 50-83. Odličan je bio tandem Baić-Mohorić, koji je kombinirao za 44 koša (22/22). Kod Kraljevice je iskočio Mitić s 18 koševa, dok mu je najviše pomogao Aleksić s 14 koševa.

Crikvenica je uzela recept Ri basketa te je odmah u prvoj četvrtini protiv Škrljeva napravila +16, 16-32. Škrljevo nošeno Jurkovićem nije se dalo te je uspjelo odigrati drugu dionicu u egalu te na odmor otići s -15. Međutim, nastavak utakmice nije nam donio preokret žilavih domaćina nego očekivanu i nakraju rutinsku pobjedu Crikvenice, koja je u trećoj četvrtini prelomila susret te je zasluženo na kraju uzela konačnu pobjedu, 70-95. Sven Car je s 30 koševa bio fenomenalan za Crikvenicu. Odličan je bio i Danijel Car, koji je ubacio 22 koša. Kod Škrljeva je neumoran bio Jurković, koji je susret završio s 42 koša. Nažalost, ovoga puta nije imao podršku suigrača te je morao pristati na poraz.

Kraljevica – Ri basket 50-83 (10-27, 13-12, 15-18, 12-26)

Kraljevica: Turičić, Mitić 18, Korlević 4, Šupuković 2, Aleksić 14, Carletto 6,Brletić 1, Čenanović 5, Sobol, Vučković
Ri basket: Kovačević, Veršić 3, Kobašević 14, Obradović 5, Mohorić 22, Grdić 10, Baćac-Simper 4, Baić 22, Kožuć 4

Škrljevo – Crikvenica 70-95 (16-32, 18-17, 12-26, 24-20)

Škrljevo: Kopajtić, Vičević,  Simone 2, Križanović 3, Bura, Šarac 9, Zubalj 2, Živalj 2, Jurkovićić 42, Branich 10
Crikvenica: Divković,  Vukadin 10, Banušić, Modrić, D. Car 21, Maričić 19, S. Car 30, Banušić, M. Car 11, Bolješić 4