Juniorske lige Zapada: Uvjerljivi Ri Basket i Zamet

14468307_1314026241943231_448792492736199613_oProteklih dana odigrali su se novi susreti u juniorskoj županijskoj ligi.

Ri Basket je pregazio gostujući Cres s nestvarnih 108-51. Utakmica bez ikakve povijesti. Košarkaši Ri Basketa vodili su prve do zadnje minute te su se najviše istaknuli u trećoj četvrtini, gdje su zabili 38 koševa. Titula najboljeg igrača susreta otišla je u ruke Utmaru iz momčadi Cresa, koji je bio jedini raspoloženi pojedinac svoje momčadi s 23 koša. Kod pobjednika najviše se istaknuo Marić, koji je zabio 20 koševa. U njegovoj momčadi osim njega, bilo je još pet dvoznamenkastih strijelaca.

Zamet i Škrljevo igrali su drugu utakmicu, koju su Zamećani odmah riješili u prvoj četvrtini, s furioznih 21-5. Do poluvremena su došli do velikih +25. Juniori Škrljeva pokušali su se vratiti u drugoj polovici utakmice, ali jedino su uspjeli ublažiti konačni poraz, 75-58. Gjukić i Paro su bili nerješiva enigma za Škrljevo te su kombinirano zabili 55 koševa. Kod Škrljeva Hrnjkaš je ubacio 20 koševa.

Zadnja utakmicu županijske lige igrali su košarkaši Crikvenice i Opatije. Gosti iz Opatije brzo su uzeli utakmicu u svoje ruke te su već u prvom poluvremenu izgradii nedostižnu prednost za domaćine. U nasatvku se Crikvenica pokušala vratiti, ali Opatija se bez problema othrvala svim napadima te je čak u zadnjoj dionici i povećala svoje vodstvo, koje na kraju iznosilo +16, 62-46. Opatiju su predvodili Sabljić s 19 košeav i Šunić s 16 koševa. Kod domaćina, istaknuo se Divković s 23 koša.

Ri Basket – Cres 108-51 (22-9, 21-13, 38-17, 27-12)

Ri Basket: Marinov 2, Peranić 17, Benić 13, Hajduković 10, Kordić-Gružić 8, Cvijović, Marić 20, Komadina, Nemec 12, Janković 8, Stijelja 13, Grotić

Cres: Zovko, Salković 7, Budimir 8, Damijanević, Utmar 23, Sabranović 2, Kaštelan, Pranjić 11.

Zamet – Škrljevo 75-58 ( 21:5, 24:15, 14:16, 16:22)

Zamet: Martinović 7, Markovčić-Medved 2, Paro 23, Gjukić 31, Mlinar, Kordić 10, Hurem.

Škrljevo: Tkalčec 4, Vičević 2, Sušanj 6, Kukec 5, Jurčić 12 , Prpić, Hrnjkaš 20, Jurković, Pribanić, Kopajtić 9.

Crikvenica – Opatija 46-62 ( 10-15, 8-20, 21-14, 8-13)

Crikvenica: Divković 23,  Bošnjak, Kraljić, Car 2, Maričić 6, S. Car, Vukadin, Pečaver 7, Domijan 6, Glavan 3, M. Car.

Opatija: Sabljić 19, Šunić 16, Rajković, Šarunić, Glavan 11, Dunatov, Brajan 3, Čuković, Žiganto, Ružić, Mandić 4, Semialjac 9.