Juniorske lige: Uvjerljive pobjede Kraljevice i Kvarnera

14581545_1257230077683341_3906688315637932869_nZaključeno je prvo kolo regionalne juniorske lige pobjedama Stoje i Kvarnera 2010. Ujedno, svjedočili smo i pobjedi Kraljevice u županijskog ligi.

Kvarner 2010 pokazao je Ri Basketu već u prvoj četvrtini (21-9) u kojem će smjeru ići ova utakmica. Košarkaši Ri Basketa uspijevali su držati zaključak za njima, da bi onda Kvarner sva pitanja oko pobjednika riješio odličnom zadnjom dionicom za konačnu pobjedu 77-53. Gustovarac s 20 koševa bio je prvo ime Kvarnera. Kod gostiju jedino je Benić bio dvoznamenkast s 10 postignutih koševa.

Stoja je nakon pobjede seniora mogla svjedočiti i pobjedi svojih juniora nad Pulom 1981, 81-67. U vrlo napetoj utakmici presudila je druga četvrtina, gdje je Stoja došla do +10, kojih nije ispuštala do kraja utakmice. Pajković s 23 koša i Lukin s 19 koševa bili su najzaslužniji za pobjedu Stoje. U redovima Pule jedino se istaknuo Milohanović s 14 koševa.

U županijskog ligi, izabranici Kraljevice su bez većih problema nadjačali Crikvenicu s 89-69.U prvom poluvremenu se Crikvenica uspjela držati, kaskajući samo -11. Ali u drugom poluvremenu morali su priznati kapitulaciju nakon sjajne zadnje dionice Kraljevice (30-19). Paštar s 30 koševa i Vranković s 28 koševa bili su nerješiva enigma za goste, kod kojih je Domijan bio prvo ime s 25 koševa.