Juniorske lige krenule: Uvjerljiv start Kastva i Kraljevice

14650236_1215330485201353_5881440965516324943_nOvog vikenda krenula su ligaška natjecanja za juniorski uzrast u Regiji Zapad.

U regionalnoj juniorskoj ligi igrao se samo jedan susret između Kastva i FSV-a. Sastav Flumena držao se protiv Kastva jedino u prvoj četvrtini, koja je završila 19-19. U nastavku su se Kastavci odvojili  te su  otišli na predah s +7 (16-23).

U drugom poluvremenu Kastav je ubacio u brzinu više, gdje u nijednom trenutku nisu dopustili povratak FSV-a u igru. Njihova prednost se nastavila povećavati te je na kraju stala na velikih +27, 62-89. Ratko s 18 koševa i Benković s 16 koševa predvodili su Kastav do pobjede. U redovima FSV-a se istaknuo Orešković, koji je ubacio 14 koševa.

Ostale dvije utakmice regionalne juniorske lige (Stoja – Pula 1981, Kvarner 2010 – Ri Basket) su bile odgođene.

U juniorskoj ligi Primorsko – Goranske županije igrala su se dva susreta. Košarkaši Škrljeva su u napetoj utakmici izborili pobjedu nad svojim vršnjacima iz Crikvenice, 64-60. Škrljevu je pripalo prvo poluvrijeme (30-24), da bi onda napad Crikvenice eksplodirao u trećoj četvrtini te okrenuo rezultat u svoju korist pred zadnju dionicu igre ( 44-48). No, Škrljevo se nije predalo te je uspjelo u napetoj završnici uzeti konačnu pobjedu.

U drugoj utakmici su na teren izašli izabranici Kraljevice i Cresa. Kraljevica je već na početku susreta otišla na +12, kojih je čuvala sve do predaha. U drugom poluvreme krenuli su opet u ofenzivu te su uspješno gradili prednost nad Cresanima, koji nisu imali odgovor na njih. Kraljevica je na kraju pobjedu uzela s 76-55.

Rudolf Mitić bio je igrač utakmice s 25 postignutih koševa. Kod Cresa je najefikasniji bio Darjan Utmar s 20 koševa.

Susret Zameta i Ri Basketa je bio odgođen.