Juniorska poluzavršnica PH: Kastav teško poražen od Splita u posljednjoj utakmici turnira

Kastav je za prolazak u polufinale turnira u Vukovaru morao dobiti Split s +4 u trećem susretu poluzavršnice, no njihovi vršnjaci iz Dalmacije jednostavno nisu imali milosti danas. Kastavci su po treći puta poraženi, ovaj put veoma uvjerljivo s 81:50.

Juniori Splita bolje su otvorili ogled te na krilima talentiranog Ivana Omrčena poveli 10:3,  dok su se Kastavci kroz cijelo početno vrijeme mučili u napadu. Rezultiralo je to s 16:7 nakon prve četvrtine. Nakon 4 slobodna bacanja Josipa Barnjaka u drugoj četvrtini Kastav se približio na -5, no nažalost to je bio kraj napetosti u ovom susretu. Split je s tri trice i dvije dvice odjurio na 13-0 seriju, a i nakon nje nastavili su lako svladavati kastavsku obranu, a pogotovo ju torpedirati sa tricama. Sve to rezultiralo je s ogromnih 42:18 za Splićane na poluvremenu. Nije se dobro pisalo Kastvu ni u drugom poluvremenu. Split je nastavio apsolutnu dominaciju i napadačku rapsodiju te su došli i na +41 na kraju treće četvrtine čime su rasprsnuli sve nade Kastavaca o pobjedi u Vukovaru. Svoju nevjerojatnu ofenzivnu moć Splićani pokazali su nam još ljetos na memorijalnom turniru u Opatiji, no na sreću igrača trenera Tončinića nisu to pokazali u zadnjoj dionice igre te je Kastav s 20:10 uspio dobiti posljednjih 10 minuta i tako ipak ublažio ovaj težak poraz na i dalje velikih -31.

Josip Barnjak bio je prvi strijelac susreta s 20 poena čemu je dodao 8 skokova, 3 asistencije i 3 ukradene lopte, dok je Oliver Ratko pridodao 15 poena, 9 skokova i 4 ukradene lopte. Njihov učinak nije se mogao mjeriti s timskim učinkom Splita gdje se naročito istaknuo Ivan Omrčen s 19 poena, 6 asista i 5 skokova.

Split-Kastav 81:50(16:7, 26:11, 29:12, 10:20)

Split: Mamić 3, Radoš 8, Omrčen 19, Vrgoč 9, Kukić 9, Rebić 15, Kokan 9, Runjić 4, Rajčić 1, Plazonić 0, Šarić 4.

Kastav: Barnjak 20, Benković 8, Mandičić 0, Mandekić 0, Ratko, Kusturin 2, Lopar 1,  Bešić 0, Marelja 0, Rogović 4.