Juniorska poluzavršnica PH: FSV se porazom oprostio od Vukovara

Igrači FSV-a u trećem, posljednjem susretu juniorskog poluzavršnog turnira PH upisali su i treći poraz. Ovaj put uspješniji su bili juniori Rudeša s 97:60.

FSV-ov protivnik se kao i u dvije prethodne utakmice turnira udaljio od Riječana na samom početku. Rudeš je nakon početnih 5 minuta ostvario neugodnu 19-1 seriju te su stvari već tada bile prilično jasne. Zagrepčani su vođeni Ivom Ćavarom dovršili prvu četvrtinu s 29:7. Ipak, napad FSV-a predvođen Filipom Žeželjom i Elhamom Jasharijem dolazi na svoje. Igrači Marina Brajnovića su dobro iznuđivali slobodna bacanja te puno bolje iskorištavali šanse što je urodilo dobivenom drugom dionicom s 23:22. Naravno, nije to ni blizu bilo dovoljno da se ugrozi veliko vodstvo Rudeša koji se u nastavku pobrinuo da osigura pobjedu. U trećoj dionici ponovno su limitirali napad FSV na tek 10 poena, dok su oni zabili 18 koševa te time povećali vodstvo na +29. Krajem treće i tokom četvrte četvrtine Mislav Kolić je u svom stilu počeo s rešetanjem protivničke obrane, no nažalost Rudeš je bio nezaustavljiv te je furioznim napadom nastavio povećavati razliku u svoju korist. Na kraju utakmice, velikih +37 za Rudeš.

Mislav Kolić s 19 poena i 4 skoka bio je najbolji pojedinac FSV-a, dok su mu zdušno pomogli Elham Jashari s 12 poena, 4 skoka i 2 ukradene lopte te Filip Žeželj s 12 ubačaja i 5 skokova. Ivan Nakić Vojnović bio je najbolji u redovima pobjedničke ekipe s 20 poena i 8 skokova.

Rudeš-FSV 97:60 (29:7, 22:23, 18:10, 28:20)

Rudeš: Ćavar 16, Jurič 4, Nakić 2, Cvitković 18, Buzjak 9, Miloš 2, Jablan 9, Borković 8, Galić 5,  Nakić-Vojnović 20, Šuvak 4.

FSV: Orešković 0, Jashari 12, Kolić 19, Solis 6, Kurtić 3, Grbavac 0, Kalac 0, Cvetković 0, Vranković 0, Žeželj 12, Zatezalo 6, Depolo 2.