Juniori Stoje prvaci Istre, Pajković MVP!

Juniori Stoje na dominantni su način došli do juniorske titule Istarske županije. Predvođeni tandemom Ban-Bulešić košarkaši Stoje su nadigral gradskog rivala Pulu 1981 rezultatom 80-59.

Stoja je koristila svaku grešku Pule 1981 predvođenu Travicom (promašeni ziceri, propusti u obrani) te je to rezultiralo s +11 na poluvremenu. Iako su izabranici trenera Žarića svako malo prijetili Stoji dolascima na -3, nikako nisu mogli prijeći u toliko željeno vodstvo. To im se vratilo u trećoj četvrtini u kojoj je Stoja otišla na +19 te je tako poklopila svaku nadu Puli u povratak. Zadnja četvrtina se tako odigrala više u revijalnom tonu te iščekivanju igrača Stoje da prime i podignu pobjedniči pehar.

Stoju su predvodili Ban (24 koša) te Bulešić s 19 koševa. Kod Pule 1981 se istaknuo povratnik Niko Travica s 22 postignuta koša.

Naravno, poslije utakmice je došlo i vrijeme za proglašenje MVP-a. Nagradu je doma uzeo Luka Pajković, kapetan Stoje. Pajković je Final Four završio s prosjekom od 10 koševa po susretu (12 Pazinu, 8 Puli), dok je u cijeloj sezoni stao na prosjeku od 9,9 koševa u 15 odigranih susreta.