Juniori Kvarnera peti na međunarodnom turniru u Sarajevu

Tercet mlađih kategorija Kvarnera 2010 (juniori, kadeti, mlađi kadeti) nastupio je ovoga vikenda na međunarodnome turniru u Sarajevu. Juniori su pod vodstvom Hrvoja Radanovića završili na predzadnjem petom mjestu u ukupnom poretku.

Na turniru su nastupile momčadi organizatora KK Koš, Bayerna Muchena, Mega Bemxa, Budućnosti te Sparsa. Kvarner je u skupini snage odmjerio s Bayernom i KK Košem. Hrvoje Radanović bio je svjestan snage svojega prvog suparnika.

Prva utakmica protiv Bayerna bila je izuzetno fizički teska , ekipa iz Njemačke nas je ritmom svih 40 minuta jednostavno slomila. Rezultat je bio 91-61 za Bayern. Kod nas su najbolji bili Ban sa 15 poena i Brajdić sa 11 poena,a kod Bayerna Marko Pecarski sa 25 poena i 15 skokova.”

Kvarner je dobro otvorio susret protiv Bayerna, koji je nakon prve četvrtine imao samo +1. Međutim, ključan je bio ritam Bayerna koji je je sve više i više trošio momčad Kvarnera, koji je ipak do poluvremena uspio zadržati mali zaostatak, -9 (31-40). Pad se nastavio u drugome poluvremenu, što Bayern koristi za bijeg na ogromnu prednost do kraja susreta, +30.

U drugoj utakmici ih je čekao organizator, KK Koš, koji je u odličnom dvoboju uspio iščupati pobjedu iz ruku KK Kvarnera (81-76, koji se tako morao pomiriti s utakmicom za peto mjesto. Radanović je opet bio zadovoljan svojom momčadi te je istaknuo da je KK Koš uz malo sreće, ali ipak zasluženo došao do pobjede.

“Druga utakmica protiv domacina KK Koš bila je prava kosarkaska poslastica. Puna dvorana Skenderija , sjajno navijanje i izvrsna predstava obje ekipe. Unatoč vodstvu na poluvremenu od 45-36 , na kraju su više koncentracije i sreće imali igrači trenera Enesa Numanovića, te su zasluženo odnijeli pobjedu u zadnjim sekundama 81-76. Kod nas najbolji je bio Ban sa 23 poena te Brajdić sa 19 ( trice 4/6) , te Benković ( 9 poena 7 asistencija) i Bešić ( 10 poena, 4 skoka), dok je kod Koša najbolji bio Hamza Begić sa 16 poena, te sjajni centar Kenan Kamenjaš sa 12 poena i 10 skokova .”

Međutim, Kvarneru su se dobre predstave tokom turnira isplatile u zadnjem susretu protiv Budućnosti, gdje im ovoga puta u napetoj završnici nije izmigoljila pobjeda.

“U utakmici za 5.mjesto pobijedili smo juniorsku ekipu ABA ligaske Budućnosti iz Podgorice. Tvrda utakmica , ponovno napeta završnica koja ovog puta odlazi na nasu stranu. Rezultat konacni je 70-65. Kod nas najbolji kvartet Ban ( 24 poena 11 skokova), Gustovarac ( 16 poena 8 skokova), Benković ( 16 poena), Ćosić ( 11 poena 5 asistencija), dok je kod Budućnosti dominirao Andrija Slavkovic sa 19 poena.”

Hrvoje Radanović u globalu je bio zadovoljan svojom ekipom te mu je žao što zbog ozljeda tokom turnira Kvarner nije uspio svoj puni potencijal. Zahvalio se ujedno i klubovima koji su ustupili svoje igrače za turnir te i organizatorima, kojima nije imao ništa za zamjeriti.

“Nažalost, čitav turnir nismo uspjeli biti kompletni, te smo imali većih i manjih problema sa ozljedama ključnih igraca ( Luka Vucić, Dominik Brajdić, Ante Debelić). Ovom prigodom posebno bi se zahvalio klubovima iz regije koji su nam ustupili svoje igrače za ovaj turnir – KK Kastav ( Dorian Benković, Edi Bešić, Danijel Mandičić) , KK Stoja ( Dominik Ban) i KK Pula 1981 ( Luka Ćosić ). Turnir je bio vrhunski organiziran od gospodina Seja Bukve i njegovog tima ljudi iz KK Koš za uzrast U18 ( igraci rodjeni 1999/2000 godine ). Naši igrači odigrali su tri sjajne utakmice protiv renomiranih protivnika.”

Bayern Munchen – Kvarner 2010 91-61 (18-19, 13-21, 23-29, 7-22)

KK Koš – Kvarner 2010 81-76 (21-16, 15-29, 21-14, 24-17)

Kvarner 2010 – Budućnost 70-65 (24-20, 20-21, 11-14, 10-15)