Juniori Kvarnera i Kastva pobijedili Ri basket u regionalnoj ligi

U regionalnoj juniorskoj ligi, momčadi Kvarnera 2010 i Kastva nadigrale su Ri basket ovoga vikenda.

Kastav je odlično ušao u susret (24-7), da bi se onda gosti malo oporavili te do poluvremenu uspjeli minimalno smanjiti zaostatak (15-16;39-23). Međutim, Kastav je opet ubacio u brzinu više kad je trebali te je pred zadnju četvrtinu imao velikih +26. U zadnjoj dionici opet su uspjeli ponoviti obrambeno izdanje iz prve četvrtine te su goste ostavili na samo sedam koševa u toj dionici. Bez većih problema su tako zaključili utakmicu rezultatom 91-47. Briljirao je Barnjak s 27 koševa dok su Ratko i Benković kombinirali za 30 koševa. Kod oraženih se istaknuo Bjelanović sa 17 koševa.

Kvarner 2010 nije bio tako uvjerljiv, ali pobjedi se ne gleda u zube. Kvarner 2010 bolje je ušao u sret (9-17), ali domaćin predvođen Kordić-Gružićem nije se namjeravao tako lako predati. Držali su se dobro protiv favoriziranoga gosta, koji je tek u zadnjoj četvrtini uspio pobjeći na konačnih +14, 65-79. Klasan je s 24 koša predvodio pobjednike, dok je kod poraženih Kordić-Gružić popunio svoju statistiku s 26 koša.

O susretu Stoje i FSV-a možete pročitati ovdje.

Kastav – Ri basket 91:47 (24:7, 15:16, 30:17, 22:7)

Kastav: Kusturin 7, Lopar 2, Bešić 15, Barnjak 27, Benković 14, Marelja, Mandičić 4, Rogović 2, Mandekić 4, Ratko 16.

Ri basket: Marinov, Dujaković, Janković, Grotić, Kordić-Gružić 11, Mohorić, Marić 10, Baćac-Simper 2, Bjelanović 17, Stijelja 5, Baić 2.

Ri basket – Kvarner 2010 65-79 (9-17, 26-24, 19-21, 11-17)

Ri basket: Marinov, Dujaković 3, Janković 9, Grotić, Kordić-Gružć 26, Mohorić, Marić 6, Komadina 2, Baćac-Simper 2, Bjelanović 18, Stijelja

Kvarner 2010: Delpin, Debelić 6, Marinčić 11, Prinić 6, Miletić 2, Šibenik 14, Vucić, Cvitković, Gustovarac 16, Klasan 24