Juniori FSV-a zaredali s pobjedama u regionalnoj ligi

Kraj regionalne juniorske lige se polagano počinje nazirati te se momčadi očekivano nalaze sve bliže i bliže svojoj optimalnoj formi. FSV je zadnjih dana protiv svojih protivnika pokazao da je našao svoj pobjednički ritam.

Njihova prva žrtva je bila Ri basket, koji je pao ovog vikenda na svom terenu rezultatom 69-89. Igrači FSV-a su odmah razriješili utakmicu napetosti uzevši prvu četvrtinu s 26-15. Čvrsto su držali svoju prednost sve do zadnje četvrtine, gdje su do kraja potopili domaćina. Najveće zasluge za pobjedu FSV-a idu Koliću, koji je susret završio s 23 koša. Veliku podršku je imao i u svojim suigračima Solisu (16 koševa), Jashariju (14 koševa) te Oreškoviću (12 koševa). Kod Ri basketa, zabljesnuo je Kordić-Gružić s 20 koševa.

Protiv Pule 1981 juniori FSV-a nisu krenuli najbolje (21-17), ali nije im dugo trebalo da uspostave svoja pravila na terenu. Do poluvremena su okrenuli rezultat (39-44), da bi onda u trećoj četvrtini ostavili Puležane u prašini s briljantnom četvrtinom 5-35. Domaćin je pokušao smanjiti razliku u zadnjoj dionici igre, ali bijega od velikog poraza nije bilo. Za konačnih 68-99 najzaslužniji je ovoga puta bio Jashari, koji je utrpao domaćinu 26 koševa. Kolić se odlično nadopunjavao s Jasharijem na terenu te je završio susret s 21 košem. Kod Pule 1981, odličan je bio Ćosić koji je zabio 26 koševa.

KK Ri basket – KK FSV 69 : 89 (15:26,20:20,20:22,14:21)

Ri basket: Dujaković 6,Marić 14,Cupać,Kordić-Gružić 20,Mohorić,Peranić,Komadina 4,Baćac-Simper 6,Bjelanović 14,Stijelja 5.
FSV: Grbavac 6,Bušljeta 2,Orešković 12,Jashari 14,Kolić 23,Cvetković 5,Kurtić 6,Solis 16,Žeželj 5.

KK Pula 1981 – KK FSV 68 : 99(21:17,18:27,5:35,24:20)

Pula 1981: Milohanović 8,Borina,Antić,Vučinić,Ćosić 26,Grgić,Kajtazović 5,Zvijerac 6,Percan 14,Kondić 9,Asić.
FSV: Orešković 13,Jashari 26,Kolić 21,Cvetković 6,Kurtić 14,Mat.Grbavac,Solis 15,Žeželj 4.