Juniori EuroBasket započeli s porazom

Juniori Hrvatske imali su težak zadatak na otvaranju kontinentalne smotre u Turskoj: protivnik je bila Španjolska, a u napetoj utakmici naši predstavnici izgubili su 74:62.

Izabranici Marijana Mancea dobro su krenuli u utakmicu s 14:7 serijom. No Španjolska se brzo vratila te do kraja četvrtine povela 17:16. Od tada se igrala vrlo izjednačena utakmica, a prije odlaska na predah na semaforu je stajalo 29:29. Za Hrvatsku je u trećoj dionici igre raspoložen bio Mate Mandić, no to nije bilo dovoljno da se Hrvatska stavi u dobitnu poziciju prije zadnjih 10 minuta- momčadi su i dalje bile u egalu(44:44). No nažalost Furija je bila nemilosrdna u posljednjem dijelu susreta. Do 38. minute Hrvatska se držala u igri, ali onda Španjolci pokazuju svoju clutch klasu i pogađaju tri trice u ključnim trenucima ovog ogleda. Treba napomenuti da je naša U-18 vrsta ipak dosta oslabljena na ovom prvenstvu jer se prije nekoliko dana na treningu ozlijedio jedan od talentiranijih igrača generacije, play Mate Kalajžić.

Karlo Uljarević bio je najbolji strijelac Hrvatske s 14 poena čemu je dodao i 4 asistencije. Pavao Paić skupio je 10 poena i 4 skoka. Josip Barnjak igrao je 6 minuta te nije uputio nijedan šut u vremenu provedenom na parketu, ali ipak skupio 3 skoka. Font i Martinez imali su po 21 i 17 poena za Španjolsku.

Uz Barnjaka drugi igrač Kvarnera 2010 na ovom EP, Sandro Antunović, u tijesnom porazu svoje BiH od Izraela imao je vrlo dobru partiju s 12 poena i 6 skokova(šut 6/9).

Hrvatski juniori drugu utakmicu prvenstva igraju sutra protiv Italije u 18:45.

Španjolska – Hrvatska 74-62 (17-16, 12-13, 15-15, 30-18)
Španjolska: Figueras 2, Sanz -, Garcia 4, Ballespin 13, Font 21, Puerto -, Moreno, Esteban 8, Vanaclocha, Martinez 17, Parra 2, Rosa 7.
Hrvatska: Šarić 7, Mandić 6, Barnjak, Bajo 5, Uljarević 14, Savić -, Proleta -, Čizmić 4, Barišić 2, Paić 10, Ljubičić 8, Buljević 6.