Jazine srušile Alkar, Šibenik i Ribola Kaštela remizirali

Premijerligaške pripreme se bliže svojemu kraju.

Jazine su uspjele uzeti pobjedu na pripremnom gostovanju kod Alkara rezulatom 72-78. Alkar je puno bolje otvorio utakmicu od Jazina koje su usporeno krenule u prvu četvrtine. Alkar je stalno plesao oko dvoznamenkaste prednosti, ali ju nikako nije uspijevao prijeći. Tako je domaćin na veliki odmor otišao s +5 kojih je izgradio u prvoj četvrtini (43-38). Međutim, u drugome poluvremenu su se napokon probudile Jazine koje su u trećoj četvrtini napokon došle do daha i vodstva (57-59). Četvta četvrtina samo je potvrdila slijed događaja u drugome poluvremenu – Jazine su jednostavno ubacile u brzinu više te su tako došle do vrijedne pobjede na pripremama.

Malo južnije su svoj pripremni ogled odradili Šibenik i Ribola Kaštela. Vrlo uzbudljiva utakmica završila je neuobičajenim rezultatom za košarku – remijem (92-92). Momčadi su odlučile preskočiti produžetke te konačnoga pobjednika odlučiti novom utakmicom sljedećega vikenda. No, vratimo se na utakmicu. Ovaj pripremni ogled obilovao je koševima s obje strane. Nakon što je prvo poluvrijeme pripalo Šibenčanima (51-45), Kaštelani se bude u nastavku susreta te dolaze do minimalnoga vodstva odlično odigranom trećom četvrtinom (70-72). Međutim, Šibenčani su se uspjeli spasiti u zadnjoj četvrtini koju su dobili s tijesnih 22-20. Obje momčadi se mogu pohvaliti s nekoliko pojedinaca. Filip Bundović ponovno jeimpresionirao prisutne te je susret završio  21 košem, dok ga je odlično pratio i mladi Nakić s 17 koševa. Kod Ribole se istaknuo Nikola Došen koji je s 24 koša doma ponio titulu najbolje strijelca susreta. Imao je odličnu podršku u Mandiću koji je ubacio 16 koševa.

Alkar – Jazine 72:78 (21:16, 22:22, 14:21, 15:19)

Šibenik– Ribola Kaštela 92:92 (21:15; 30:30; 19:27; 22:20)

Šibenik: Radovčić 11, Šarić 3, Bašić 9, Gulin, Jelić, Bundović 21, Pandurić 7, Paić 13, Mileković 11, Nakić 17, Klepo.
Ribola Kaštela: Pruže, Rhymes 12, Došen 24, Galić 11, Percan 9, Karanušić, Roso 2, Šipić 7, Vidović, Matić 11, Mandić 16.