Istrauni u Prvu ligu krenuo porazom

“Studentski derbi” zaključio je početno kolo prve lige – Istrauni je gostovao kod splitskog Universitasa, ali nije mogao stići do slavlja.

Na krilima Ivana Omrčena koji je brzinski zabio 7 poena domaći su bolje krenuli u susret te nakon 5 minuta vodili 11:6. Gosti iz Pule zaredali su s promašajima u tim trenucima te su došli do -9, nakratko smanjili na -4, ali obrana nije do kraja uspijevala zaustaviti nalete Splićana te Universitas vodi 28:18 nakon 10 minuta. Domaća momčad bez problema održavala je vodstvo u prvom dijelu druge dionice, dok je od upadanja u veći minus Istrauni štitio Marko Milekić koji je zabio 9 od prvih 12 poena Puljana u nastavku. No u zadnje tri minute poluvremena dečki Olivera Radolovića počinju igrati na pravi način i serijom 11-0 preuzimaju vodstvo(45:44). Ipak, Vručinić tricom odvodi svoje s 47:45 vodstvom na predah.

U nastavku se krenula voditi borba koš za koš, a Istrauni je poene dobivao od brojnih izborenih slobodnih bacanja. Ipak, gosti su brzo ponovno upali u crnu rupu, a njihovi splitski kolege iskoristili su to za seriju 19-5. Nažalost, to se pokazalo kobnim za Istrauni jer oni više nisu smogli napraviti novi obrat u susretu. Na kraju su dobili par prilika da se približe i na manje od minus 3, ali to nisu znali iskoristiti i morali su priznati poraz rezultatom 98:88.

Marko Milekić imao je 23 poena, 6 skokova i 6 asistencija kod Istraunija, dok su Matija Bilalović i Teo Šimović dodali 17 poena u porazu. Splićane je predvodio Ivan Vrgoč s 25 poena, a Marin Vručinić imao je 21 ubačaj. U sljedećem kolu Istrauni u subotu od 16 sati u regionalnom susretu dočekuje Šanac.

Universitas – Istrauni 98:88 (28:18, 19:27, 28:18, 23:25)

Universitas: Kokan 2, Vručinić 21, Omrčen 11, Vrgoč 25, Šarić 4, Rebić 7, Rajčić 6, Stojanović 0, Radoš 3, Plazonić 0, Rašetina 19.

Istrauni: Bilalović 17, Andabaka 10, Milekić 23, Šamija 12, Šljuka 8, Milivojević -, P. Grašo 1, Ćosić -, Gligorović 0, Brzica 0, Šimović 17.

Uz dvoboje ekipa iz naše regije, igrale su se još tri utakmice. U njima je Bosco na krilima Dominica Gilberta(26 poena i 11 skokova) koji je na posudbi iz Cibone, svladao Podravac s 90:64, a Gorica je bila bolja od Borova s visokih 117:53. Rudeš je pak u puno tijesnijem susretu pobijedio Grafičar s 84:78.

Photo by: Istrauni Basketball