Istrauni predvođen Milekićem i Bilalovićem ostao praznih ruku protiv Agrodalma

Još jedna stotka Agrodalma u Prvoj ligi.

S obzirom na kvalitetu dvaju suparnika, znali smo kakva nas utakmica čeka. Od prve četvrtine se počelo grati koš za košem. Na svaki koš Bilalovića, Milekića i Andabake je padao koš Barana, Ceraja ili Ribarića. Istarski sastav bio je za nijansu bolji na početku susreta (8-13), ali ubrzo je Agrodalm uzvratio te se tako on pred kraj četvrtine našao u vodstvu od +5 (22-17). To isto vodstvo uspio je i zadržati sve do kraja četvrtine (27-23). Nije trebalo dugo čekati da se Istrauni vrati u egal s domaćinom (34-34, koš Milekića). Očekivano, do kraja poluvremena nastavilo se igrati opet koš za košem, ako je jedna momčad promašila, tada je i druga momčad promašila. No, ovoga puta je na odmor s vodstvom otišla momčad Istraunija (47-48).

Treća dionica susreta izgledala je kao preslika prijašnjih, ali u zadnje četiri minute je Istrauni nestao s terena što je Agrodalm iskoristio za velikih 12-0 i ulazak u zadnjih deset minuta s +13, 77-64. Tu je utakmica bila izgubljena za Istrauni. Do kraja susreta je Istrauni došao samo na korak do egala s Agrodalmom (102-98), ali Domagoj Matić i nedostatak vremena učinili su svoje u zadnjoj minuti susreta te je susret završio rezultatom 104-98.

Agrodalm je do pobjede predvodio Domagoj Matić s 28 koševa, dok je kod Istrauniaj briljirao Marin Milekić s double-double učinkom – 29 koševa i 10 skokova. Double-double upisao je i Matija Bilalović (21 koš i 11 skokova), ali to ovoga puta nije bilo dovoljno da Istrauni uzme pobjedu natrag doma.

Agrodalm – Istrauni 104-98 (27-23, 20-25, 30-16, 27-34)

Agrodalm: Ribarić 14, Matić 28, Baran 8, Žužul 8, Ceraj 15, Devčić 2, Mijić 18, Jelinić 11, Ćosić , Lončar
Istrauni: Šimović 12, Gligorović 2, Andabaka 19, Milekić 29, Bilalović 21, Šljuka 15, Grašo 0, Milivojević , Brzica 0, Ćosić