Hrvatski kadeti iskupili se protiv Slovenije za igre u skupini i ušli u četvrtfinale EP!

Sve je loše izgledalo prije dva dana za hrvatske kadete na EP diviziji A, ali kada je trebalo biti pravi, naša U-16 vrsta je to i bila.

Izabranici Damira Miljkovića došli su u Podgoricu s velikim očekivanjima, no već u prvoj utakmici doživjeli razočaranje kad nas je porazio Izrael tricom u zadnjim trenucima s 67:64. Litva nas je u sljedećoj utakmici razbila s 63:42, ali potpuna blamaža slijedila je protiv Srbije koja nas je dobila s +50, 102:52! Hrvatski brod bio je pred potonućem, no čudnovati sistem natjecanja vodio nas je dalje u utakmicu osmine finale protiv Slovenije...

A onda već u prvoj četvrtini protiv jakih Slovenaca pokazujemo da možemo i imamo potrebnu kvalitetu. Vodili smo ravnopravno bitku sa Slovencima predvođeni napadački raspoloženim Matejom Rudanom, a nakon prvih 10 minuta vodili smo 21:15. U nastavku dolazimo i na +11 nakon 8-0 serije, no Slovenija se nije dala te izjednačila do poluvremena na 36:36. Treća četvrtina bila je odlučujuća – protivnike smo više od 3 minute držali bez pogotka, stigli na +9 i na kraju u zadnjoj dionici začuđujuće mirno držali vodstvo da bi ostvarili pobjedu 76:65.

Naš najbolji pojedinac na prvenstvu, Matej Rudan vodio je U-16 reprezentaciju do pobjede s 23 poena, 9 skokova i 5 asistencija, dok je Viktor Šarić imao 16 poena i 10 skokova. Roko Gizdavić ugradio je 15 poena u pobjedu koja nas vodi do četvrtifinala s Latvijom sutra u 13 i 45. Ako pobijedimo Latviju, to znači da smo plasirali i na U-17 SP u Argentini sljedeće godine. Sretno dečkima!

Hrvatska – Slovenija 76:65 (21:15, 15:21, 20:11, 18:20)

Hrvatska: Petrović -, Gizdavić 15, Lukačić 2, Rašić 10, Gulin 10, Perasović -, Rudan 23, Bošnjak -, Škarica -, Šarić 16, Tisma -, Majić -.

Slovenija: Radovič 10, Samar 8, Gavrić, Glas 22, Smodiš 5, Kmetić 2, Nemanić 5, Benić 0, Dušćak 2, Dušanić 2, Babšek Vrečko 2, Smrekar 7.