Hrvatska ženska U14 reprezentacija otvorila Slovenia Ball s dvije pobjede!

Hrvatska ženska U14 reprezentacija nije mogla bolje otvoriti Slovenia Ball.

Prvoga dana turnira Hrvatska se na terenu našla s momčadima Poljske i Srbije koje su pružile jaki otpor našoj reprezentaciji, ali su na kraju dana morale čvrsto stisnuti ruke našim reprezentativkama. Prva je pala Poljska rezultatom 64-55. Hrvatska je bolje otvorila susret (21-16), ali Poljakinje su se uspjele vratiti do poluvremena te na veliki odmor otići s prednošću od pola koša (31-32). Drugo poluvrijeme se nastavilo u izjednačenome tonu sve do zadnje dionice igre kada je naša reprezentacija uspjela ubaciti u brzinu više te iskoristiti sve greške Poljakinja. Najbolja u našim redovima je bila Nika Lokica sa 17 koševa, 6 skokova te 4 ukradene lopte. Odlične su bile i Barbara Vunić i Marta Ostojić koje su utakmicu završile s 14 koševa. Kod Poljske se najviše istaknula Gabriela Kluczynska s 10 koševa.

Srbija je u popodnevnim satima morala priznati poraz od strane naše vste rezultatom 74-65. Ovoga puta je protivnička ekipa ušla bolje u utakmicu (15-18), ali zato su naše cure odigrale uragansku drugu četvrtinu (23-6; 38-24) koja ih je katapultirala prema pobjedi. U drugome poluvremenu Hrvatska je bez većih poteškoća održavala prednost. Srbija se tek pred kraj susreta opasno približila (70-65), ali nije uspjela oteti pobjedu našoj reprezentaciji. Ovoga puta je naša najbolja igračica bila Helena Galunić koja je susret završila s double-double učinkom – 22 koša i 10 skokova. Dvoznamenkaste su još bile Doroteja Laljek, Nika Lokica, Hana Muhl te Marta Ostojić. Kod Srbije je najbolja topnica bila Anja Bukvić s 19 koševa.

Naše cure već sutra čeka novi susret. U 10:00 snage će odmjeriti s reprezentacijom Italije koja je prvoga dana upisala poraz od reprezentacije Srbije.

Poljska – Hrvatska 55-64 (11-16, 21-15, 12-12, 11-21)

Poljska: Pietrzak 6, Sztaberska, Harasimow 5, Jarzab 3, Klucyznska 10, Sosinska 4, Kurkowiak 2, Wnuk 4, Boks 1, Kiewzkowska 6, Michniewicz 8, Mitrowska 6

Hrvatska: Nejamšić, Vunić 14, Lokica 17, Ostojić 14, Laljek 2, Smiljanić, Iva Žaja 4, Muhl 6, Križanac 2, Tikvicki 1, Ljubić, Galunić 4

Hrvatska – Srbija 74-65 (15-18, 23-6, 19-21, 17-20)

Hrvatska. Nejamšić 4, Vunić, Laljek 12, Smiljanić 1, Iva Žaja 1, Galunić 14, Muhl 11, Lokica 11, Križanac, Ostojić 10, Tikvicki 2, Ljubić.

Srbija: Matić, Bukvić 19, Nedeljkov 10, Djoković 12, Žigov, Marcetić, Keoman, Janković 9, Boričić 7, Ilić, Rosić 4, Sekulić 4