Hrvatska razbila Estoniju, slijedi gostovanje u Francuskoj

Hrvatske košarkašice u pretposljednjem kolu kvalifikacija za Eurobasket došle su do uvjerljive 86:45 pobjede nad Estonijom.

Od početka je bilo jasno da je Hrvatska bolja momčad te da neće imati problema s Estonkama. Nakon prve četvrtine prednost je glasila 14 razlike, a dalje je utakmica bila zapravo samo puka formalnost. Do poluvremena je bilo već +22, svaka četvrtina je lagano dobivena od strane naših košarkašica te je sve završeno s +41 pobjedom. Dobra uvertira za utakmicu s Francuskom u kojoj Hrvatice moraju ići na pobjedu kako bi se mogle nadati prolasku na europsku smotru.

“Ispalo je više nego dobro. Trenirali smo ovakav model košarke, s puno agresivne obrane, s dosta preuzimanja, s tranzicijsko-napadačkom igrom. To se večeras pokazalo dobro, a nadam se da će biti uspješno i u Francuskoj.”- rekao je izbornik Hrvatske Braslav Turić nakon pobjede.

Nina Premasunac bila je najbolja s 13 poena i 8 skokova u napadački dobro raspoređenim hrvatskim redovima. Vrijedi izdvojiti još i Jelenu Ivezić s 12 poena te Antoniju Sandrić s 10. Pirgit Puu bila je najbolja Estonka s 18 ubačaja.

Ključna utakmica kvalifikacija na rasporedu je ove srijede, 23. studenog u Francuskoj. Dosta kombinacija je u igri, no jedno je sigurno- uz pravi pristup Hrvatice mogu i do pothvata protiv favoriziranih Francuskinja. Nadajmo se da ćemo se moći veseliti u srijedu.

Hrvatska – Estonija 86:45 (23:9, 20:12, 17:14, 26:10)

Hrvatska: Zellous 8, Ivezić 12, Borović 5, Sandrić 10, Tikvić 7, Džankić 7, Pačkovski 2, Lelas 7, Premasunac 13, Buzov 2, Dojkić 9, Begić 4.

Estonija: Sokman, Puu 18, Bratka 3, Piibur 5, Mesila-Kaarmann 6, Perv 3, Lilleallik 3, Rits 5, Laurimaa, Adelbert, Tael, Kasemagi 2.