Hrvatice poražene u polufinalu U-20 EP od Njemačke

Hrvatska ženska U-20 reprezentacija upisala je poraz od Njemačke u polufinalu EP-a divizije B, ali šansu za plasman u diviziju A ima još sutra u borbi za treće mjesto.

Odlično su se držale hrvatske igračice u prvom dijelu susreta, na odmor se otišlo s izjednačenim rezultatom 28:28. I početkom drugog poluvremena izabranice trenerice Antić -Borak pružaju odličan otpor Njemicama, no onda su one krajem treće dionice počele preuzimati inicijativu i ušle u zadnju četvrtinu s +6. Tamo se naše košarkašice nisu uspjele dugo držati te je Njemačka nakon tri minute već bila na dvoznamenkastoj razlici i to održala do samog kraja utakmice slavivši s 70:52.

Anita Petrak bila je najbolja u našim redovima s 15 poena, 6 asistencija i 4 skoka dok je Valentina Šimunić imala 14 poena. Članica Pule Katarina Trehub u 2 minute zabilježila je 2 skoka i blokadu, a njena klupska suigračica Lea Hajdin nije ušla u igru. Njemačku je do pobjede odvela Satou Sabally s 24 poena i 6 skokova.

Nade Hrvatske za plasman u A diviziju na kocki su danas u borbi za treće mjesto. Finalisti Njemačka i Slovačka osigurali su prelazak, dok će za zadnje osigurano mjesto Hrvatice boriti s Bjelorusijom danas u 17 sati.