Grčka čeka pobjednika iz susreta Rusija-Hrvatska

Nikad ne smijete izbaciti Grke iz utrke!

Nakon što su se jedva provukli kroz grupnu fazu natjecanja, Grci su se danas napokon pokazali u pravome svjetlu te su u svojoj maniri srušili favoriziranu Litvu rezultatom 77-64. Grčka je napokon pokazalu želju za igrom te je susret otvorila serijom 17-9. Trica je počela slušati Grke te je pogotovo raspoložen bio Nick Calathes koji je u prvoj četvrtini već ubaco dvije trice. U drugoj četvrtini se Litva uspjela probuditi, točnije, Kuzminskas koji je četvrtinu otvorio sa šest vezanih poena. Nažalost, ostatak Litve nije bio na njegovoj razini u napadu što je odgovaralo Grcima koji su usporeno vodili svoje napade. Nažalost, nisu ih zabijali te se u jednom trenutku činilo da će Litva na veliki odmor otići s izjednačenim rezultatom (32-29), ali ubrzo su Calathes i Sloukas vratili svoju reprezentaciju na sigurnu razdaljinu (37-30).

Treća četvrtina je doslovna bila Sloukas četvrtina. Grčki as je sam napravio seriju od 11-2 te je tako više-manje riješio pitanje pobjednika (kraj treće četvrtine, 61-38). Litvanci nisu mogli pogoditi ništa u napadu te su si tako sami pucali u nogu. Istina, pred kraj utakmice su se još jednom uspjeli opasno približiti Grcima (63-59), ali do čudesnog preokreta nisu uspjeli doći.

Najbolji Grk danas je bio Sloukas s 21 postignutim košem, dok je kod Litve opet dominirao Kuzminskas s 20 koševa.