Gorica potopila Šanac

Karlovac je na svojoj koži osjetio 126 razloga zbog kojih će se Gorica već sljedeće sezone vratiti u Premijer ligu.

Teško je opisati s kojom je lakoćom Gorica došla do nove pobjede u Prvoj ligi protiv Karlovca rezultatom 126-65. Već od samoga početka su se gledatelji mogli početi zapitkivati samo jedno pitanje: Kolikao će iznositi konačna razlika na semaforu? Domaći košarkaši od samoga su početka nametnuli jaki ritam s čime se Karlovčani sa samo sedam igrača nisu mogli nositi te je već nakon prve četvrtine rezultat iznosio 28-12. U drugoj četvrtini je Gorica malo usporila, ali to ju nije spriječilo da nastavi povećavati svoje vodstvo koje je na poluvremenu iznosilo već velikih +21, 57-36.

Pravi show je tek slijedio u trećoj četvrtini u kojoj je Gorica ubacila nevjerojatnih 34 koša što je rezultiralo time da je Karlovac na kraju treće četvrtine kaskao nevjerojatnih -41, 91-50. Moglo je biti i gore po goste da nije bilo raspoloženoga Branimira Josipovića koji je sam nosio napad Karlovca. Zadnju četvrtinu besmisleno je opisivati s obzirom da je ona rutinski odrađena za završnih +61 Gorice, 126-65.

Ivan Majcunić predvodio je domaćina s 26 postignutih koševa, dok je već spomenuti Josipović susret završio s 24 koša.

Gorica – Karlovac 126-65 (28-12, 29-24, 34-14, 35-15)

Gorica: Prgomet 16, Papac 9, Majcunić 26, Penić 7, Ćubela 16, Mikšić 21, Mašić, Baković 14, Jukić 13, Šipušić 4, Mikulaš
Karlovac Šanac: Češković 8, Panjević 8, Mileta 8, Josipović 24, Tomić 2, Škrtić, Lipak 12

Photo by: Karlovac Šanac