Gorica opravdala status favorita protiv Kvarnera

Dvorana Dinko Lukarić danas nije bila sretna po naše predstavnike.

Nakon što su na Kozali težak poraz pretrpjeli kadeti FSV-a, odmah poslije njih su došli seniori Kvarnera koji su u sklopu Prve lige izgubili od Gorice s uvjerljivih 63-94. Najmlađa momčad Prve lige uspjela je parirati snažnim gostima jedino u prvoj četvrtini (20-25) u kojoj su raspoloženi bili Ivanom Kučan te Mate Vucić koji je odigrao samo 17 minuta. S druge strane, iskusna momčad Gorice nije imala milosti za Kvarner, kao što već ranije nije imala za ostatak drugoligaške karavane. Već na poluvremenu je tako rezultat glasio  33-49. Očekivano, u drugome poluvremenu je rezultat nastavio rasti sve dok se nije zaustavio na -31.

Marino Kučan je u teškome porazu ipak uspio upisati 17 koševa, dok je David Ferenčić pridodao svojih 10 koševa. Kod Gorice je najbolji bio Ljubo Prgomet koji je susret završio s 23 koša. Međutim, ovo nisu susreti u kojima Kvarner skuplja bodove stoga tuga nije prevelika u njihovim redovima koji su svjesni da ove sezone rade više od očekivanja u kompetitivnoj Prvoj ligi.

Kvarner – Gorica 63:94 (20:25, 13:24, 15:24, 15:21)

Kvarner 2010: Odak 6, Ćavar 4, Vucić 9, Krstinić 8, Kučan 17, Ferenčić 10, Šibenik, Marinčič 1, Cvitković 4, Vucić 5

Gorica: Jukić, Majcunić 20, Mikloš, Petrović 4, Prgomet 23, Mašić 10, Šipušić 2, Penić 10, Papac 2, Ćubela 12, Mikšić 3