Gorica nanijela novi poraz Kvarneru

Sada već novi drugoligaš Kvarner 2010 upisao je novi poraz u A-1 ligi, a ovaj put od njega je jača bila Gorica s 92:82.

Kvarner je solidno krenuo u utakmicu te pogocima Kučana, Vucića i Pešuta došao do 10:6 vodstva na polovini prve dionice te bio u prednosti sve do 7.minute. Tada inicijativu ipak preuzima domaći klub te prelazi u vodstvo da bi četvrtinu završio s 23:18. Riječka ekipa držala se na samom početku druge četvrtine, no njezinom sredinom Gorica kreće u seriju 13-4 predvođena Mašićom i Prgometom te dolazi do +12 vodstva. Mario Pešut svojim tricama drži Kvarner na životu, ali domaćini svejedno odlaze na odmor s 51:39.

Pešut i Josip Barnjak nazabijali su se za Kvarner u početku nastavka, ali nisu mogli sami. Igrači Gorice jednostavno su bili napadački raspoloženiji te su u trećoj dionici konstantno povećavali vodstvo, a u zadnju četvrtinu ušlo se 74:57. Ekipa Marijana Mancea se nije mogla više ni približiti svojim suparnicima- Gorica je došla i do svoje najveće prednosti +21 u posljednjem dijelu susreta te je završetak utakmice za njih bio rutinski posao. Riječani su malo iskoristili opuštanje domaćih pri kraju, ali dovoljno tek za poraz od -10.

Cijela startna petorka Kvarnera zabila je dvoznamenkasti broj poena, no ipak nije bilo dovoljno za pobjedu protiv ekipe koja vodi borbu s Hermesom za ostanak u ligi. Mario Pešut zabio je 17 poena za riječki tim, dok je Mate Vucić dodao 15 poena. Po 11 su dodali Andrej Štimac i Ivan Kučan, dok je 10 ubačaja imao Josip Barnjak. S 20 poena i 8 skokova najbolji kod Gorice bio je Ante Mašić, dok je Ljubo Prgomet imao 19 poena.

Zadnji susret Kvarnera 2010 u A-1 ligi na najmanje godinu dana je onaj u primorskom derbiju protiv Škrljeva na Zametu. Nadamo se da će nam ekipe pružiti zanimljivi derbi, a Kvarneru želimo što brži povratak u elitno društvo.

Gorica-Kvarner 2010 92:82 (23:18, 28:21, 23:18, 18:25)

Gorica: Šutalo 12, Petrović 12, Mašić 20, Vrbica 7, Rodd Felix 15, Osolnik -, Prgomet 19, Jukić 0, Tomić 0, Radoš 6.

Kvarner 2010: Barnjak 10, Vucić 15, Kučan 11, Štimac 11, Pešut 17, Antunović 0, Miličević 5, Kalpić 4, Butorac 9, Veljačić -, Vujičević 0.