Ghia Staff svladala Pulu 1981 u odgođenoj utakmici A-2 lige Zapad

Ghia Staff i Pula 1981 susreli su jučer u Pazinu nakon što je njihov ogled odgođen u subotu  zbog kvara semafora u pazinskoj dvorani. Ghia Staff oporavila se od teškog poraza od Labina te pred stotinjak domaćih navijača slavila protiv Puljana rezultatom 81:68.

Bolji početak utakmice imali su gosti koji stvaraju prednost 19:8. Međutim, Pazinjani se sredinom prve četvrtine mobiliziraju u obrani. Nisu dali Puli da dođe do poena iz reketa te su uspostavili kvalitetnu obranu na liniji dodavanja. Sve to uzrokovalo je da Pula ne zabije poena do kraja prve četvrtine koju je preokretom dobila Ghia Staff 21:19. Ali domaćini tu nisu stali, zabili su još 9 uzastopnih poena te dolaze do vodstva od 30:19 čime praktički lome utakmicu i usmjeruju je prema svojoj pobjedi. Na predah odlaze sa deset razlike, a da Puli nije ostalo previše nada bilo je jasno kad su ostali na minus 15 uoči zadnje četvrtine.Tamo nije bilo prevelikih promjena te Ghia Staff rutinski privodi utakmicu kraju do konačnih 81:68.

Za pazinsku ekipu su u napadu najučinkovitiji bili svaki sa 26 ubačaja Andro Krstinić i  Gregor Belina, dok su kod gostiju prva imena bili Dino Rakić25 i Fabio Gržinić sa 15 poena. Ghia Staff je sada na omjeru 9-4, dok je Pula 1981 na 8-6.

Pred Pazinjanima je sada gostovanje u Kastvu, dok Pulu čeka utakmica kod Rudara u Labinu.

Ghia Staff Pazin – Pula 1981  81:68 ( 21:19, 26:18, 17:12, 14:19)
Ghia Staff Pazin : Ravnić 7, Ante Ćus, Petar Ćus, Guštin, Grbić 15, Jerko Ćus 6, Daus 1, Krstinić 26, Jakus, Belina 26.
Pula 1981 : Sijamhodžić, Perdija 8, Čakarić 3, Šoba, Petar Grašo 1, Gržinić 15, Ante Grašo 4, Božić 6, Malagić, Kondić,  Rakić 25, Đugum 6.